Kousek u pobřeží Nového Skotska leží malý ostrůvek zahalený tajemstvím. Na počátku 18. století si tam lidé v noci všimli zvláštních světel a člověk, který byl vyslán, aby to prozkoumal, zmizel. Pak ale na ostrov dopluly dvě děti, které zde našly podivnou propadlinu. Tento objev zahájil pátrání, jež trvá až do dnešních dnů a zúčastnili se ho i tací, jako Franklin D. Roosevelt nebo John Wayne. Co se skrývá pod povrchem ostrova Oak? Je to pirátský poklad nebo horda Vikingů? Starodávná pevnost Fort Knox nebo ztracený biblický poklad jako je Archa úmluvy? Nikdo neví a každý, kdo se to snažil zjistit, narazil na nečekané problémy – nástražné výbušniny. Někdo si dal velkou práci skrýt to, co tam je, protože jakmile začnete kopat, díru zaplaví mořská voda z uměle vytvořených podzemních kanálů. (History Channel)

Big Bear

Já tyhle dokumenty kdy někdo louská starou záhadu, prokletí nebo hledá poklad, prostě miluju. Ve dne ostrůvek vypadá pěkně a ideál pro kempování, ale v noci u té bažiny (navíc s pískajícím měřičem přítomnosti duchů či co to tam měl ten paranormální tým) by mně tam neudrželi ani párem volů... :-). 4 sudy s pokladem! * * * * ()

Nettrass

V prvním díle druhé série se mně konečně rozsvítilo a pochopil jsem co najdou...Spoiler... Důl na zlato z Alžbětinských dob...., ve kterém našli pyrit vysvětluje naprosto vše. Prostě zakonzervovaný důl. Záhadné pasti s mořskou vodou.. Zlato se rýžuje, musí se proplachovat pokud zrovna není v obřích nugetech. Vrstevnice a záhadné kříže na povrchu, prostě jen zeměměřičské práce. A poklady templářů:-)). 2-3 sta let po jejich zániku? Co by tam proboha pohledávaly.. Nicméně jsem zvědav a budu koukat dál, na tuhle reality show lovců pokladů. V rámci nápadů a tajena to není špatný.... Co asi najdou:-). Pokud opravdu něco najdou, budu za idiota, ale což, nemyslím si. ()

topr harley

Jako reality show určitě skvělý. Parádní dokumentární seriál, kde vše funguje na jedničku. Není nouze o napětí nebo tajemno. Určitě doporučuji všem, kteří mají zájem o historii a hledání ztracených pokladů. Takový lidé se v tom určitě najdou. Tak jsem si hned říkal, že bych si tam na menší dovolenou vyrazil. ()

SFalconJ

Hodnocení po první řadě: Tato dokumentární reality show se mi zatím velmi líbí a musím se přiznat, že jsem záměrně nehledal nic na internetu a pouze sleduji díl za dílem, abych se nepřipravil o napětí a překvapení. Čtyři z pěti dávám, protože se mi nelíbí neustálé protahování a uměle vytváření napětí, jak to mají na History Channel ve zvyku. Opravdu nepotřebuji neustále opakovat a poslouchat pasáže o někom z týmu nebo o tom, kdo mohl co na ostrově ukrýt. Minimálně 10 minut z každé epizody je zabitých opakováním toho, co už jsem několikrát viděl a slyšel. Pořadu to tak ubírá na serióznosti i důstojnosti a pouze to hraje na prodej, komerci a výše zmíněné uměle budované napětí. Ve všech ostatních ohledech mne však pořad baví, divák se dozvídá spoustu zajímavých souvislostí a hypotéz a má možnost nahlédnout pod pokličku postupů, které využívají moderní hledači pokladů. Samotné záhady, prokletí, mýty a tajemství ve dne romantického a v noci strašidelného tajemného ostrova Oak mne nutí sledovat pořad stále sledovat a užívat si každý díl i pře výše uvedené neduhy. Otázkou však zůstává, na kolik je děj pořadu reálný a na kolik je vše hrané, manipulované a vyplňované podvrhy? PS: Pokud si tohle čte někdo z History Channel, prosím, zamyslete se, zda je skutečně nutné během 15 dílů ve dvou řadách Xkrát měnit dabing jednotlivých epizod, mnohdy i se špatnými překlady a výslovnostmi. Neuvěřitelně tím srážíte úroveň pořadu i svého kanálu. Pokud nejste zajistit stejnou kvalitu u všech dílů svého pořadu, ušetřete si práci i peníze a ponechte jej v originále s českými titulky. ()

Petike odpad!

Ďalšia zo súčasného žánru konšpiračno-pseudoarcheologických-pseudodokumentárnych "reality" telenoviel pre "správnych, bradatých mačo chlapov", ktorých "pracovné porady" pôsobia ako posedenia škôlkárov hrajúcich sa na (strašne dôležito sa tváriacich) hľadačov pokladov. Toto je jeden zo zásadných problémov tohto a iných seriálov. Archeológia nie je o hľadaní senzácií, pokladov alebo toho, čo si zaumienite nájsť. Archeológia je o výskume, a to čo tu táto partička predvádza, nie je archeológia, ale len fanatické hrabanie sa v zemi s kadejakou ťažkou technikou. Ľudkovia zodpovední za tento telenovelový blud nemajú záujem o archeológiu, ale o sledovanosť prašule z prípadného naivného fanklubu tohto pseudo-dokumentárneho seriálu. //// Zaujímavé komentáre: williamriker, rewoluce ()

• Posedlost po nálezu pokladu ostrova Oak začala v roce 1795, kdy místní mladík Daniel McGinnis objevil v zemi díru, kterou se s kamarády rozhodl prozkoumat. (DexMASTER094)
  • Bratry Laginovy stejně jako Dana Blankenshipa a posléze i jeho syna Davea k posedlosti po odhalení tajemství ostrova Oak dohnal stejný článek otištěný v lednu 1965 v časopisu Reader's Digest. (DexMASTER094)
  • K roku 2016 vlastní společnost Oak Island Tours 78% ostrova. Zbylých 22% patří jiným vlastníkům. Na ostrově se nachází dvě chalupy a dva domy. Domy pak jmenovitě patří Danu Blankenshipovi a jeho synovi Daveovi. (DexMASTER094)