Kousek u pobřeží Nového Skotska leží malý ostrůvek zahalený tajemstvím. Na počátku 18. století si tam lidé v noci všimli zvláštních světel a člověk, který byl vyslán, aby to prozkoumal, zmizel. Pak ale na ostrov dopluly dvě děti, které zde našly podivnou propadlinu. Tento objev zahájil pátrání, jež trvá až do dnešních dnů a zúčastnili se ho i tací, jako Franklin D. Roosevelt nebo John Wayne. Co se skrývá pod povrchem ostrova Oak? Je to pirátský poklad nebo horda Vikingů? Starodávná pevnost Fort Knox nebo ztracený biblický poklad jako je Archa úmluvy? Nikdo neví a každý, kdo se to snažil zjistit, narazil na nečekané problémy – nástražné výbušniny. Někdo si dal velkou práci skrýt to, co tam je, protože jakmile začnete kopat, díru zaplaví mořská voda z uměle vytvořených podzemních kanálů. (History Channel)

Big Bear

Já tyhle dokumenty kdy někdo louská starou záhadu, prokletí nebo hledá poklad, prostě miluju. Ve dne ostrůvek vypadá pěkně a ideál pro kempování, ale v noci u té bažiny (navíc s pískajícím měřičem přítomnosti duchů či co to tam měl ten paranormální tým) by mně tam neudrželi ani párem volů... :-). 4 sudy s pokladem! * * * * ()

qwertasip...

Znáte to. Klasická scénka z americké krimininálky. Mladý nadějný vyšetřovatel řeší zapeklitý případ, ale nemá žádný důkaz, a tak sedí v kanclu obtloustlého velitele místní policie, a ten mu říká: „Sakra, detektive, přijďte za mnou, až něco budete mít!“ Inu, tak by se dalo shrnout Prokletí ostrova Oak, protože pátrání po místním údajném pokladu je stejně nudné jako závody v rychlobruslení, ve kterých nastupuje Martina Sáblíková – vždycky víte, jak to skončí. Viděl jsem asi patnáct dílů napříč všemi sériemi, a po prvotním nadšení zájem rychle opadl. Nejprve zajímavá historka, následuje brainstorming v kanceláři, kde se řeší všelijaké teorie a hypotézy, pak kopání, neustálé opakování stále stejných záběrů a omílání tisíckrát řečených „faktů“… a pak… nic. A to se opakuje stále dokola. Chápu, že hledání pokladu není záležitost několika dní, ale proč raději z padesátiminutového seriálu neudělat jeden dvouhodinový dokument? Zkrátka, přijďte za mnou, až něco budete mít! ()

rewoluce

Ten žáner dokument by som vymazal pretože je to čistá komercia ktorá od samého začiatku má jediný cieľ. Zaplatiť náklady a zarobiť fúru peňazí na sledovanosti naflusaných reklám na všetko možné aj nemožné. Veľké sklamanie ohľadne akcie a réžie a mierne sklamanie na strane tých bratov "Grimovcov".. Dal by som im zaplatiť ten rozkopaný a deravý ostrov ako ementál, len pre biznis reality show. Hodnotím v podstate tých hľadačov, ktorý tam zařvali a chudáci asi sa v tej jame prevracajú čo dnešný svet vie doj,,,ť a na čom sa dá dojiť! ()

SFalconJ

Hodnocení po první řadě: Tato dokumentární reality show se mi zatím velmi líbí a musím se přiznat, že jsem záměrně nehledal nic na internetu a pouze sleduji díl za dílem, abych se nepřipravil o napětí a překvapení. Čtyři z pěti dávám, protože se mi nelíbí neustálé protahování a uměle vytváření napětí, jak to mají na History Channel ve zvyku. Opravdu nepotřebuji neustále opakovat a poslouchat pasáže o někom z týmu nebo o tom, kdo mohl co na ostrově ukrýt. Minimálně 10 minut z každé epizody je zabitých opakováním toho, co už jsem několikrát viděl a slyšel. Pořadu to tak ubírá na serióznosti i důstojnosti a pouze to hraje na prodej, komerci a výše zmíněné uměle budované napětí. Ve všech ostatních ohledech mne však pořad baví, divák se dozvídá spoustu zajímavých souvislostí a hypotéz a má možnost nahlédnout pod pokličku postupů, které využívají moderní hledači pokladů. Samotné záhady, prokletí, mýty a tajemství ve dne romantického a v noci strašidelného tajemného ostrova Oak mne nutí sledovat pořad stále sledovat a užívat si každý díl i pře výše uvedené neduhy. Otázkou však zůstává, na kolik je děj pořadu reálný a na kolik je vše hrané, manipulované a vyplňované podvrhy? PS: Pokud si tohle čte někdo z History Channel, prosím, zamyslete se, zda je skutečně nutné během 15 dílů ve dvou řadách Xkrát měnit dabing jednotlivých epizod, mnohdy i se špatnými překlady a výslovnostmi. Neuvěřitelně tím srážíte úroveň pořadu i svého kanálu. Pokud nejste zajistit stejnou kvalitu u všech dílů svého pořadu, ušetřete si práci i peníze a ponechte jej v originále s českými titulky. ()

Petike odpad!

Ďalšia zo súčasného žánru konšpiračno-pseudoarcheologických-pseudodokumentárnych "reality" telenoviel pre "správnych, bradatých mačo chlapov", ktorých "pracovné porady" pôsobia ako posedenia škôlkárov hrajúcich sa na (strašne dôležito sa tváriacich) hľadačov pokladov. Toto je jeden zo zásadných problémov tohto a iných seriálov. Archeológia nie je o hľadaní senzácií, pokladov alebo toho, čo si zaumienite nájsť. Archeológia je o výskume, a to čo tu táto partička predvádza, nie je archeológia, ale len fanatické hrabanie sa v zemi s kadejakou ťažkou technikou. Ľudkovia zodpovední za tento telenovelový blud nemajú záujem o archeológiu, ale o sledovanosť prašule z prípadného naivného fanklubu tohto pseudo-dokumentárneho seriálu. //// Zaujímavé komentáre: williamriker, rewoluce ()

• Když se společnost Prometheus Entertainment dozvěděla o projektu Martyho a Ricka Laginových, tak ihned přišla s nabídkou natočení této dokumentární reality show. (DexMASTER094)
  • Bratry Laginovy stejně jako Dana Blankenshipa a posléze i jeho syna Davea k posedlosti po odhalení tajemství ostrova Oak dohnal stejný článek otištěný v lednu 1965 v časopisu Reader's Digest. (DexMASTER094)
  • K roku 2016 vlastní společnost Oak Island Tours 78% ostrova. Zbylých 22% patří jiným vlastníkům. Na ostrově se nachází dvě chalupy a dva domy. Domy pak jmenovitě patří Danu Blankenshipovi a jeho synovi Daveovi. (DexMASTER094)