Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kousek u pobřeží Nového Skotska leží malý ostrůvek zahalený tajemstvím. Na počátku 18. století si tam lidé v noci všimli zvláštních světel a člověk, který byl vyslán, aby to prozkoumal, zmizel. Pak ale na ostrov dopluly dvě děti, které zde našly podivnou propadlinu. Tento objev zahájil pátrání, jež trvá až do dnešních dnů a zúčastnili se ho i tací, jako Franklin D. Roosevelt nebo John Wayne. Co se skrývá pod povrchem ostrova Oak? Je to pirátský poklad nebo horda Vikingů? Starodávná pevnost Fort Knox nebo ztracený biblický poklad jako je Archa úmluvy? Nikdo neví a každý, kdo se to snažil zjistit, narazil na nečekané problémy – nástražné výbušniny. Někdo si dal velkou práci skrýt to, co tam je, protože jakmile začnete kopat, díru zaplaví mořská voda z uměle vytvořených podzemních kanálů. (History Channel)

(více)

Recenze (16)

qwertasip... 

všechny recenze uživatele

Znáte to. Klasická scénka z americké krimininálky. Mladý nadějný vyšetřovatel řeší zapeklitý případ, ale nemá žádný důkaz, a tak sedí v kanclu obtloustlého velitele místní policie, a ten mu říká: „Sakra, detektive, přijďte za mnou, až něco budete mít!“ Inu, tak by se dalo shrnout Prokletí ostrova Oak, protože pátrání po místním údajném pokladu je stejně nudné jako závody v rychlobruslení, ve kterých nastupuje Martina Sáblíková – vždycky víte, jak to skončí. Viděl jsem asi patnáct dílů napříč všemi sériemi, a po prvotním nadšení zájem rychle opadl. Nejprve zajímavá historka, následuje brainstorming v kanceláři, kde se řeší všelijaké teorie a hypotézy, pak kopání, neustálé opakování stále stejných záběrů a omílání tisíckrát řečených „faktů“… a pak… nic. A to se opakuje stále dokola. Chápu, že hledání pokladu není záležitost několika dní, ale proč raději z padesátiminutového seriálu neudělat jeden dvouhodinový dokument? Zkrátka, přijďte za mnou, až něco budete mít! ()

SFalconJ 

všechny recenze uživatele

Hodnocení po první řadě: Tato dokumentární reality show se mi zatím velmi líbí a musím se přiznat, že jsem záměrně nehledal nic na internetu a pouze sleduji díl za dílem, abych se nepřipravil o napětí a překvapení. Čtyři z pěti dávám, protože se mi nelíbí neustálé protahování a uměle vytváření napětí, jak to mají na History Channel ve zvyku. Opravdu nepotřebuji neustále opakovat a poslouchat pasáže o někom z týmu nebo o tom, kdo mohl co na ostrově ukrýt. Minimálně 10 minut z každé epizody je zabitých opakováním toho, co už jsem několikrát viděl a slyšel. Pořadu to tak ubírá na serióznosti i důstojnosti a pouze to hraje na prodej, komerci a výše zmíněné uměle budované napětí. Ve všech ostatních ohledech mne však pořad baví, divák se dozvídá spoustu zajímavých souvislostí a hypotéz a má možnost nahlédnout pod pokličku postupů, které využívají moderní hledači pokladů. Samotné záhady, prokletí, mýty a tajemství ve dne romantického a v noci strašidelného tajemného ostrova Oak mne nutí sledovat pořad stále sledovat a užívat si každý díl i pře výše uvedené neduhy. Otázkou však zůstává, na kolik je děj pořadu reálný a na kolik je vše hrané, manipulované a vyplňované podvrhy? PS: Pokud si tohle čte někdo z History Channel, prosím, zamyslete se, zda je skutečně nutné během 15 dílů ve dvou řadách Xkrát měnit dabing jednotlivých epizod, mnohdy i se špatnými překlady a výslovnostmi. Neuvěřitelně tím srážíte úroveň pořadu i svého kanálu. Pokud nejste zajistit stejnou kvalitu u všech dílů svého pořadu, ušetřete si práci i peníze a ponechte jej v originále s českými titulky. ()

Reklama

Rimina 

všechny recenze uživatele

Tenhle dokument právě sleduju na kanále History.Je to napínavé,vzrušující a tajemné.Sledovat partu lidí, co jsou tak zapálení pro to, přijít stále více nevysvětlitelným věcem na kloub, mi přišpendlila oči k obrazovce.U konce každého dílu,jsem natěšená na další.Takových dokumentů je málo a Prokletí ostrova Oak, určitě stojí za schlédnutí. ()

Nettrass 

všechny recenze uživatele

V prvním díle druhé série se mně konečně rozsvítilo a pochopil jsem co najdou...Spoiler... Důl na zlato z Alžbětinských dob...., ve kterém našli pyrit vysvětluje naprosto vše. Prostě zakonzervovaný důl. Záhadné pasti s mořskou vodou.. Zlato se rýžuje, musí se proplachovat pokud zrovna není v obřích nugetech. Vrstevnice a záhadné kříže na povrchu, prostě jen zeměměřičské práce. A poklady templářů:-)). 2-3 sta let po jejich zániku? Co by tam proboha pohledávaly.. Nicméně jsem zvědav a budu koukat dál, na tuhle reality show lovců pokladů. V rámci nápadů a tajena to není špatný.... Co asi najdou:-). Pokud opravdu něco najdou, budu za idiota, ale což, nemyslím si. ()

BoB.2 

všechny recenze uživatele

kenkaku  Naprosto klasický případ nafouknuté bubliny, zpracované “po americku” do naprosto groteskní podoby. Jako příklad. Vrchní klaun drží v ruce “kokotinu”. Zaskakujíci klaun řekne: “…hele kokotina je trochu ohnutá!”. Vrchní klaun: “ no toho bych si sám nikdy nevšiml… zavolám odborníka na “kokotiny” a ten nám poví víc”. Odborník: “…to ohnutí by mohlo být vodítko k záhadě. Úhel totiž může ukazovat na něco, čeho by si běžně někdo (kdo “kokotinu” nemá) ani nevšiml!”  Následuje několik prostřihů na všechny klauny v místnosti (všichni se tváří jako by zahlédli královnu Anglie v pornofilmu) a ozve se tajuplné “ta-dá-dáááá”. Samozřejmě, že “kokotina nakonec nikam nevede a byla to stopa úplně vo hovně (prostě nějaký debil si před lety na “kokotinu” sedl a omylem ji ohnul). A tak je to pořád dokola. A evidentně už šest let. Pozn.: jsem doslova hrdý, že po mém hodnocení hodnocení spadla číslovka s procent o 1% dolů. ()

Galerie (288)

Zajímavosti (5)

  • Bratry Laginovy stejně jako Dana Blankenshipa a posléze i jeho syna Davea k posedlosti po odhalení tajemství ostrova Oak dohnal stejný článek otištěný v lednu 1965 v časopisu Reader's Digest. (DexMASTER094)
  • Posedlost po nálezu pokladu ostrova Oak začala v roce 1795, kdy místní mladík Daniel McGinnis objevil v zemi díru, kterou se s kamarády rozhodl prozkoumat. (DexMASTER094)
  • Oak Island (Ostrov dubů) se nachází v zálivu Mahony v kanadské provincii Nové Skotsko. Ostrov o rozloze 57 hektarů je převážně porostlý lesem, je bez stálého osídlení a nejvyšší bod leží 11 metrů nad mořem. S pevninou je spojen umělým násypem. (DexMASTER094)

Reklama

Reklama