poster

Prokletí ostrova Oak (TV pořad)

 • USA

  The Curse of Oak Island

Reality-TV / Dokumentární

USA, 2014, 50 min

Režie:

Kevin Burns

Kamera:

Antonio Baca

Hudba:

Daniel Suett
(další profese)
 • Rimina
  *****

  Tenhle dokument právě sleduju na kanále History.Je to napínavé,vzrušující a tajemné.Sledovat partu lidí, co jsou tak zapálení pro to, přijít stále více nevysvětlitelným věcem na kloub, mi přišpendlila oči k obrazovce.U konce každého dílu,jsem natěšená na další.Takových dokumentů je málo a Prokletí ostrova Oak, určitě stojí za schlédnutí.(16.10.2014)

 • Nettrass
  ***

  V prvním díle druhé série se mně konečně rozsvítilo a pochopil jsem co najdou...Spoiler... Důl na zlato z Alžbětinských dob...., ve kterém našli pyrit vysvětluje naprosto vše. Prostě zakonzervovaný důl. Záhadné pasti s mořskou vodou.. Zlato se rýžuje, musí se proplachovat pokud zrovna není v obřích nugetech. Vrstevnice a záhadné kříže na povrchu, prostě jen zeměměřičské práce. A poklady templářů:-)). 2-3 sta let po jejich zániku? Co by tam proboha pohledávaly.. Nicméně jsem zvědav a budu koukat dál, na tuhle reality show lovců pokladů. V rámci nápadů a tajena to není špatný.... Co asi najdou:-). Pokud opravdu něco najdou, budu za idiota, ale což, nemyslím si.(22.2.2016)

 • qwertasip...
  **

  Znáte to. Klasická scénka z americké krimininálky. Mladý nadějný vyšetřovatel řeší zapeklitý případ, ale nemá žádný důkaz, a tak sedí v kanclu obtloustlého velitele místní policie, a ten mu říká: „Sakra, detektive, přijďte za mnou, až něco budete mít!“ Inu, tak by se dalo shrnout Prokletí ostrova Oak, protože pátrání po místním údajném pokladu je stejně nudné jako závody v rychlobruslení, ve kterých nastupuje Martina Sáblíková – vždycky víte, jak to skončí. Viděl jsem asi patnáct dílů napříč všemi sériemi, a po prvotním nadšení zájem rychle opadl. Nejprve zajímavá historka, následuje brainstorming v kanceláři, kde se řeší všelijaké teorie a hypotézy, pak kopání, neustálé opakování stále stejných záběrů a omílání tisíckrát řečených „faktů“… a pak… nic. A to se opakuje stále dokola. Chápu, že hledání pokladu není záležitost několika dní, ale proč raději z padesátiminutového seriálu neudělat jeden dvouhodinový dokument? Zkrátka, přijďte za mnou, až něco budete mít!(21.2.2016)

 • SFalconJ
  ****

  Hodnocení po první řadě: Tato dokumentární reality show se mi zatím velmi líbí a musím se přiznat, že jsem záměrně nehledal nic na internetu a pouze sleduji díl za dílem, abych se nepřipravil o napětí a překvapení. Čtyři z pěti dávám, protože se mi nelíbí neustálé protahování a uměle vytváření napětí, jak to mají na History Channel ve zvyku. Opravdu nepotřebuji neustále opakovat a poslouchat pasáže o někom z týmu nebo o tom, kdo mohl co na ostrově ukrýt. Minimálně 10 minut z každé epizody je zabitých opakováním toho, co už jsem několikrát viděl a slyšel. Pořadu to tak ubírá na serióznosti i důstojnosti a pouze to hraje na prodej, komerci a výše zmíněné uměle budované napětí. Ve všech ostatních ohledech mne však pořad baví, divák se dozvídá spoustu zajímavých souvislostí a hypotéz a má možnost nahlédnout pod pokličku postupů, které využívají moderní hledači pokladů. Samotné záhady, prokletí, mýty a tajemství ve dne romantického a v noci strašidelného tajemného ostrova Oak mne nutí sledovat pořad stále sledovat a užívat si každý díl i pře výše uvedené neduhy. Otázkou však zůstává, na kolik je děj pořadu reálný a na kolik je vše hrané, manipulované a vyplňované podvrhy? PS: Pokud si tohle čte někdo z History Channel, prosím, zamyslete se, zda je skutečně nutné během 15 dílů ve dvou řadách Xkrát měnit dabing jednotlivých epizod, mnohdy i se špatnými překlady a výslovnostmi. Neuvěřitelně tím srážíte úroveň pořadu i svého kanálu. Pokud nejste zajistit stejnou kvalitu u všech dílů svého pořadu, ušetřete si práci i peníze a ponechte jej v originále s českými titulky.(11.5.2015)

 • topr harley
  *****

  Jako reality show určitě skvělý. Parádní dokumentární seriál, kde vše funguje na jedničku. Není nouze o napětí nebo tajemno. Určitě doporučuji všem, kteří mají zájem o historii a hledání ztracených pokladů. Takový lidé se v tom určitě najdou. Tak jsem si hned říkal, že bych si tam na menší dovolenou vyrazil.(31.10.2014)

 • - Když se společnost Prometheus Entertainment dozvěděla o projektu Martyho a Ricka Laginových, tak ihned přišla s nabídkou natočení této dokumentární reality show. (DexMASTER094)

 • - Posedlost po nálezu pokladu ostrova Oak začala v roce 1795, kdy místní mladík Daniel McGinnis objevil v zemi díru, kterou se s kamarády rozhodl prozkoumat. (DexMASTER094)

 • - Oak Island (Ostrov dubů) se nachází v zálivu Mahony v kanadské provincii Nové Skotsko. Ostrov o rozloze 57 hektarů je převážně porostlý lesem, je bez stálého osídlení a nejvyšší bod leží 11 metrů nad mořem. S pevninou je spojen umělým násypem.

  (DexMASTER094)