poster

Detective Byomkesh Bakshy!

 • Indie

  डिटेक्टिव ब्योमकेश बक्षी

 • Nový Zéland

  Detective Byomkesh Bakshy!

Krimi / Thriller / Mysteriózní

Indie, 2015, 139 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sochoking
  **

  Bengálsky Sherlock Holmes vyšetruje tajomné zmiznutie otca jedného týpka, ktorý zmizol bez stopy. No a ako tak pátra, ľudia v jeho blízkosti začínajú skapínať a on postupne zisťuje, že chlapík, ktorého zmiznutie vyšetruje nebol len tak hociaký ''hej ty,poď sem'' občan. Musím povedať, že zo začiatku sa mi to veľmi páčilo. Ide o celkom dobré retro so zelenými filtrami na kamere a za doprovodu hardcore/ death metalového soundtracku, z čoho mi absolútne hlava nebrala (v pozitívnom mienení) a taktiež hneď tá úvodná facka v 7. minúte filmu ma rozhodila brutálne! Takú scénku som v živote v indickom filme nevidel! Som skoro odpadol... No, čo už...Všetci Sherlockovia (vrátane tohto indického) sú už ale iba na jedno kopyto. Bohužial... 40%(29.11.2015)

 • Ramanam
  ***

  Ukázky naznačovaly solidní a netradiční podívanou, která mohla být velmi příjemným zpestřením a osvěžením toho, co jsem zatím z indické kinematografie viděl. Začátek vypadal slibně, ale jak děj pokročil, tak jsem už tak odvázaný a nadšený nebyl, protože se vše pomalu sunulo do krajů šedi a nudy. Základ příběhu byl v pořádku, ale nějak se to nepovedlo udělat zajímavější, smysluplnější a napínavější. Možná, že šlo ještě více barvitěji využít prostředí a tu dobu, ve které se tato detektivní zápletka odehrávala. Odbyté to však rozhodně není. Hlavní hrdina a detektiv v jedné osobě je asi přesvědčený pacifista, protože při tomto nebezpečném úkolu nemá u sebe ani nůž, natož vidličku. Konečně jsem se zde dočkal postavy Brita, který je normálním člověkem a není připodobňován k arcilotrovi ze sluje pekelné, který pojídá malé děti a o ostatní Indy si nanejvýše čistí boty. Tvrdá a moderní hudba k prostředí let minulých moc nepasovala, ale říkám si proč ne? Zajímavé a docela to i k tomuto filmu sedlo. Čekal jsem ale něco lepšího, takže jsem z výsledku zklamaný a celkové vyřešení konce mi navíc moc nesedlo. Tři hvězdy, sice silnější, ale na lepší hodnocení jít nemůžu.(28.6.2018)

 • Andrea1717
  ***

  Vcelku to ušlo, akurát mám z celého filmu pocit akoby chceli robiť paŕodiu na nejaký kreslený film... a to mi trošku vadilo. Prirovnať Byomkhesha k Sherlockovi bolo teda riadne odvážne, žiadnu podobnosť som nepochytila....(2.12.2017)