Reklama

Reklama

Pidiobři 3D

  • Velká Británie Tiny Giants 3D
Trailer
Velká Británie, 2014, 43 min

Obsahy(1)

Ve snímku Pidiobři nahlédnete na život čipmanka a křečka prériového zcela novou perspektivou. S pomocí vysokorychlostních kamer uvidíte dvouměsíčního čipmanka, jak se připravuje na svou první zimu, přičemž druhého protagonistu - křečka prériového - zase přistihnete ve chvíli, kdy opouští mateřskou noru a vydává se čelit nástrahám nehostinné pouště. Technologická specifikace ovšem není to jediné, co tenhle počin odlišuje od zbytku žánrové produkce. Stejně progresivní jsou i jeho formální aspekty a narace. Většina podobných filmů ilustruje na jedincích či skupinách zvířat životní styl celého druhu. V Pidiobrech se oproti tomu setkáte s dvěma ústředními postavami, jejichž zobrazení tento zaběhnutý rámec vyprávění překračuje; jejich životy jsou silně individualizovány. (SciTech Visual)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (33)

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Pidiobři jsou božskou 3D orgií, ve které je každý detail dokonalý. BBC Earth dokázal neskutečně a poutavě, za pomocí zpomalených záběrů a 3D efektu, povyprávět život drobných hlodavců a jejich denních dobrodružství. Lábusův dabing navíc pobavil, takže za mě naprostá spokojenost. Viděno v rámci AFO 2015. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Dechberoucím způsobem natočený a úchvatný dokument ze zvířecí říše, jehož úspěch tkví v unikátních záběrech (nejen) ze zvířecí perspektivy. Chvílemi jsem jen nevěřícně zíral a tiše obdivoval tvůrce, kteří převedli na velké plátno vskutku nevídané záběry. Film je rozdělen do dvou částí (čipmank a křeček), přičemž každá z nich má svoje kouzlo, i když musím uznat, že se mi přece jenom část s křečkem líbila o něco víc, jelikož mi přišla povedenější a napínavější. Rovněž musím vyzdvihnout brilantní práci se zvukovými efekty a hudbou celkově, což společně s povedeným komentářem a již dříve zmíněmými záběry dělá z tohoto snímku nezapomenutelný zážitek. Zkrátka dokument, který se povedl úplně ve všech směrech a určitě si najde své příznivce mezi všemi věkovými kategoriemi diváků. ()

Reklama

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Viděno na AFO 2015. "Jsou to jeho vlastní zážitky, které dělají z křečka muže." Chcete vidět super boží akční vtipný naučný animovaný dokument ve 3D? Tak jednoznačně volte Tiny Giants. Jakmile uslyšíte výt křečka, tak už se nikdy nepřestanete smát. Naprosto skvělý soundtrack. Ta westernová hudba u jedne bitky, nebo útěk křečka před vodou. Všeobecně musím říct, že story o křečkovi mě bavila více než o čipmankovi, ale i tak je to tak na 10*. Bacha snake alert - i když je pravda, že ten let křečka před otevřeným chřtánem hada byl vtipný - aneb měla jsem zakryté oči, jakmile se tam objevil jad, ale ten smích publika mi nedal a musela jsem se podívat a stálo to za to. ()

Mates Hradecky 

všechny recenze uživatele

Tomuto filmu se dá vytknout jen jediné- proč proboha trvá jen 43 minut? Tak silné dva příběhy o životě hlodavců! Každý jeden by utáhnul sám celovečerní metráž. Napínavější než bondovka, vtipnější než sandlerovka, dechberoucí záběry malých živočichů, nádherná kamera. Není to žádný přiblblý nudný dokument, ale akční podívaná! Není třeba scénáře, není třeba castingu ani režie, stačí jen pozorovat a točit, co se děje v lese či na poušti. Ani jednou jsem se nepodíval na hodinky a najednou byl konec. Celkový zážitek byl umocněn technicky dokonalou 3D projekcí Bia Centrál, kde snímek promítali v rámci českých film jako premiérový. Pohotový personál připravil pro diváky překvapení zdarma- diváky proměnil malbou na obličej na kolegy hlodavce a nabídnul do kina stylový nápoj a směs oříšků pro naturálnější zážitek. ()

Wancohoff 

všechny recenze uživatele

z prvych zaberov som bol nadseny.az kym si clovek nevsimne, ze polka zaberov, hlavne pozadie, (cely los, pozadie utoku sovy) su cgi efekty, a timelapsy tiez. realne boli len zvierata, aj to nie vsetky. navyse cakal som ze nam predstavia viac hlodavcov ako len dva. som sklamany. a nech mi nikto netvrdi ze to bolo bez cgi ()

Galerie (29)

Související novinky

AFO50 by doporučil i Tony Stark

AFO50 by doporučil i Tony Stark

28.04.2015

Starobylá Olomouc se díky Univerzitě Palackého opět proměnila v srdce tepající pro moderní popularizaci vědy. Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO) zde v polovině… (více)

Reklama

Reklama