Enrique Iglesias - Bailando

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
USA, 2014, 5 min

Hudobný videoklip španielskeho speváka pôsobiaceho v USA Enriqueho Miguela Iglesiasa Preyslera k piesni Bailando z albumu "Sex and Love" na štýl latino-popu a tanečného popu, ktorý nahral s viacerými interpretmi. Najznámejšia je španielska verzia s kubánskym hudobníkom Descemerom Buenom a jeho krajanmi zo skupiny Gente de Zona. Známe sú však aj iné verzie ako napríklad anglická či portugalská.
Videoklip bol natáčaný v hlavnom meste Dominikánskej republiky Santo Domingu v jeho uliciach. Dôležitú úlohu v ňom zohráva tanečníčka tradičných tancov, ktorá okrem tancov s Enriquem vedie skupinu tradičných tanečníkov, ktorí predvádzajú svoje umenie, najviac flamenco, v porovnaní s tanečníkmi moderných tancov. Klip sa však nevyhýba ani športu, konkrétne futbalu, či zábave bežných ľudí. (Marek1991)

applause

Můj druhý nejoblíbenější klip Enrique Iglesiase. Byl to pro mě hit roku 2014 a poslouchala jsem ho pořád dokola. Skvělá hudba a skvělý tanec.Nejde tomu nic vyčíst. Naživo je taky super. :P ()

Arsenal83

Španielska verzia má v tejto dobe cez 1,3 miliardy pozretí, v latinsko-americkom svete je to teda pecka. A mala by byť aj v našom. Ide o výborné osvieženie v záplave čiernych reperov a nespeváčok typu Perry, Cyrus. ()

Marek1991

Počtom vzhliadnutí, počúvnutí, hraní a mnohým iným je to podľa mňa jedna z najúspešnejších čiastočne španielsky spievaných piesní a vlastne aj videoklipov vôbec. Enrique stavil na pouličnú zábavu, tradičnú hispánsku zábavu skombinovanú s modernosťou so športom, krásnymi ženami, jednou veľmi výrazne a celé to bolo ako jeden prienik toho dobrého z oboch. Tanec, romantika, uvolnenie a ja vo vytržení. Veľmi mi tam sedelo aj duo Gente De Zona, špeciálne vkusný, dobrý bol podľa mňa Alexander Delgado. Ale nad španielsku verziu podľa mňa niet, všetky tie portugalské, anglické a neviem ešte aké prerábky mi už slovami do hudby tak nezapadli, o to viac ma mrzí, že naše slovenské rádiá hrali skôr anglickú. ()

corpsy

Pekne slnečný, tanečný a chytľavý videoklip. Ale už toho bude naozaj raz obrovské klišé a tento spôsob raz na to doplatí. ()

adamix

Krásne sexy seňority, úžasný Enrique Iglesias a vynikajúca pesnička Bailando. Toto všetko v jednom skvelom päťminútovom videu. Na dnešnú dobu moc pekný soundtrack :). ()