poster

Coldplay - The Scientist (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

Velká Británie, 2002

Hrají:

Chris Martin
 • Marek1991
  ****

  Bittersweet symphony v nekonfliktnej verzii obrátená naspäť. Umelecké dielo, ktoré sa príjemne počúva, aj keď si na ňom zrovna neulietavam.(18.3.2016)

 • Rejže
  *****

  co je pozoruhodné, ta krajina jak tam jede Chris v autě je dvojče Křivoklátska poblíž Zbiroha, jinak písničku miluji jak videoklip, tak song jako takový!!!(26.8.2016)

 • corpsy
  ****

  Nestačí, že tvorcovia pojali svoju víziu s viac ako dokonalým prístupom a talentom? Vlastne, je to niečo, čo by si mali brať za vzor aj niektorí ´´umelci´´ pre kiná.(15.9.2018)

 • horacko
  *****

  Veľmi originálne! Jeden z naj videoklipov, aké som videl sprevádzaný vynikajúcou hudbou tejto britskej kapely. Chris Martin dokazuje, že okrem spevu má v sebe aj hereckého talentu.(19.1.2015)

 • zdepapepa
  ****

  "I'm going back to the start." Legendární videoklip. Legendární píseň. Nedávno jsem viděl, jak se podobným stylem snažila udělat videoklip Barbora Poláková (píseň Po válce). Ovšem kde ona to má jako zvláštní snovou krajinu, kde v lese potkává nábytek, Coldplay mají ten klip o něco více reálný. Možná až moc reálný vzhledem k dojemnému konci. A to jsem se ani nezmínil jak moc dojemný je text a hudba k němu hraná.(19.12.2017)

 • - Klip byl natočen standardní metodou tzv. slow-motion záznamu (místo obvyklých 24 okének za vteřinu kamera snímá 48 a více), ale divák jej posléze sleduje zpětně. Jako když sledujete na DVD film a podržíte tlačítko back. Chris Martin se kvůli této metodě musel naučit zpívat píseń pozpátku, aby po zpětném přehrávání sedla slova do pohybů úst. (figgo jr.)