Pětice bankovních lupičů se po třiceti letech za mřížemi dostane na svobodu, jenže časy se hodně změnily. Rozhodnou se proto vrátit k tomu, co jim jde nejlíp. (Netflix)

Willy Kufalt

„Jsem bankovní lupič a už o tom nechci slyšet!“ Rád dal vyšší hodnocení... Námět party notorických vysloužilých lupičů, kteří se po mnoha letech vracejí z vězení na svobodu v již důchodcovském věku a znovu se pouštějí do další naplánované loupeže, byť někteří z nich sotva ještě pořádně chodí, je lehce bizarní, ale většinou pro mě tím sympatickým způsobem. Velice příjemný pocit jsem měl i díky kouzelné doprovodné hudbě a výkonům (ve Španělsku možná i legendárních) herců, na nichž je vidět, že si své role dost užívají a pár momentů, zejména závěr s návratem k „starým zlatým časem“, na mě působilo hezky dojemně. Žel celkové zpracování v nejedné scéně mi připadalo poněkud mdlé, mimo dobrý scénář a herce tomu chybí alespoň trošku nápaditější uchopení komediálního žánru ze strany režiséra, z toho důvodu tu ve zvolené stopáži vznikají i hluchší místa a povýšení zážitku z malé žánrové jednohubky na vyšší úroveň chybí. Když si připočtu jednu hystericky otravnou ženskou postavu a menší trapas v podobě jediné akční scény, kde staříci v poloběhu opakovaně získají náskok před početnou skupinkou běhajících mladých policistů, kteří jim už byli před bránou v patách, ale po střihu na bránu zepředu zřejmě najednou zůstali asi v koutě stát(?), aby již tak nepovedená honička s útěkem mohla trvat ještě déle... tak žel v této chvíli zaokruhluji dolů na silné 3*, byť rád jsem tento nezávislý pokus o lupičskou komedii s trochu netradičními postavami objevil a zhlédl. [70%] ()