Dřímající obr

Dobrodružný / Drama

Kanada, 2015, 89 min

Andrew Cividino

James Klopko

"Víš co to je White Dragon? To když tě kouří holka, tak před výstřikem jí ho tam strčíš co to jde, takže jí vyteče sperma nosem." Já jsem nadšenej. Nejen kvůli týhle scéně, kluci byli přirozený a zábavný jako celej film. A konečně taky výraznější soundtrack! (80%)(12.7.2015)

Další film o tom, jak je možné také dospívat. Přiznám se, že tu bandu spratků mě vůbec nebavilo sledovat, ale to je jenom tím, že už jsem asi ve věku, kdy se jim pořád víc a víc vzdaluji a že se to na mě moc projevuje. Na druhou stranu, i dospělá chlapská postava stála za prd a byl to pěkný budižkničemu. Ale dobře natočeno s plíživou, nepříjemnou gradací.(22.7.2016)

IFFKV Kluci delaj 《》. Nekteri z toho nevyrostou, nekteri zacali hodne brzo. Myslim ze podstata dnesniho klukovstvi (sigrovstvi) byla zachycena naprosto verohodne a postavy mi prisly uveritelne. Mozna si to nekteri ze starsi generace nechteji pripustit, ale realita dospivani je dnes mozna i hustejsi nez to, co zachycena trojka predvadela pred kamerou. Skvela gradace, skvele zachycene promeny charakteru, respektive uvedomeni si, ze nekde clovek musi uvazovat a chovat se rozumne. Dobre nasnimane, dobrej soundtrack a tu trochu zaverecneho klise tomu klidne odpustim.. zejmena teen generace se bude bavit a verim, ze si z toho odnese i par myslenek, ktery by jejich rodice ocenili.(7.7.2015)

(50th KVIFF) Dřímajícího obra jsem zahrnul do svého karlovarského programu v podstatě jen proto, že to byla první projekce, kterou jsem v den příjezdu stíhal. Sázka naslepo ale kupodivu vyšla nad očekávání dobře. Jedná se o příjemný prázdninový film, klukovské letní dobrodružství u jezera s příjemnou atmosférou. Kluci se flákají, dělají blbosti, řeší své první lásky a problémy s rodinou. Film je kvalitně natočen, ozvučen, svižně sestříhán. Od podobných letních teenagerských coming-of-age story se liší tím, že v druhé polovině začnou na povrch vystupovat i docela temné tóny, kdy některé lži a špatná rozhodnutí mají fatální následky a postavy s nimi musí dál žít. Bezstarostné letní flákání končí a film v divákovi zůstane. 70 %(11.7.2015)

• Malarkey

Jsem si vědomej toho, že alternativní realistická dramata sem tam dokáží přijít s různými názory a myšlenkami. Dřímající obr ale vypráví příběh tří faganů, kterejm bych nejradši zpřerážel pazoury, když jsem pozoroval, co všechno v té jinak pěkné přírodě kolem Ontaria vyváděli. Scény, kde klackem mlátí do mrtvýho holuba nebo za živa pálej nějakýho brouka jsou vysloveně na tečku mezi voči.(3.11.2016)