Aljak

Námetovo pomerne bizarné, a rozhodne aj odvážne. Takže z tohto pohľadu to pôsobilo určite originálne. Dej je viacmenej priamočiary a svojim spôsobom predvídateľný, ale to nič nemení na tom, že to bolo svižné a vďaka zaujímavej téme sa na to pozeralo celkom dobre. Sem tam sa tu vyskytla nejaká tá teatrálnosť (pre Kóreu nič neobvyklé), ale bolo to v únosnej miere. Dialógy boli fajn, niektoré dokonca aj vtipné, ale po scenáristickej stránke to je čistý priemer. 3* ()

sniper18

Tentoraz sa Kórejci rozhodli pre celkom odvážnu tému, zápletka o workoholičke, pre ktorú je práca všetkým a preto zanedbáva svoju rodinu a manžela, ktorý je sexuálne frustrovaný, no keď kvôli jednej nečakanej chybe príde o prácu, spojí sa so susedkou, ktorá sa v malom venuje sexuálnym pomôckam a spolu nielen rozbehnú úspešný obchod, ale nájde v tom aj záľubu a manželovi sa konečne začne naplno venovať, ale svoju novú prácu sa pred ním snaží všemožne utajiť, no škoda, že z toho opäť vžišla len úplne štandardná komédia. Celkovo sa na to dá bez problémov pozerať, tempo mi prišlo svižné, dejovo obstojné a s dostatočne sympatickými postavami, či už hlavná hrdinka, jej nová priateľka, manžel, ale aj tých pár vedľajších. A ani technicky tu nemám čo vytknúť, natočené je to dobre. Len tu jednoducho chýbajú nejaké vtipnejšie situácie, na ktorých by sa dalo aj zasmať, možno jedine scéna s vibrátorom na športovom zápase bola aspoň celkom zaujímavá, no inak nič a nie je to ani dostatočne bláznivé a nápadité, len žánrová rutina. Takže pri správnej nálade to jedno pozretie určite neľutujem, ale nenapadá ma žiadny dôvod, prečo si Working girl pozrieť znovu. 56% ()