Ať mi nikdo neříká, že v meziválečné éře nebyly hezké herečky, protože tehdejší móda je hodně vzdálená té dnešní. Mrkněte na Ann Miller - jaká je to kočka jako moderátorka Beverly. Něco mezi muzikálem a hudební šarádou (zvláště ke konci), programem pro místní vojenskou posádku vám možná připomene Kdyby tisíc klarinetů. Je plný skvělé hudby a báječného zpěvu, ale mě nejvíc zaujal způsob prezentace hudebních čísel - Beverly vždy ve vysílání pustila desku - LP se zatočilo a už jsme byli v klipu kapely. No a Frank, samozřejmě, tohle byl pro něj zásadní moment. A pro mě taky, protože sehnat tenhle film trvalo měsíce!(2.10.2010)

• - Film je natočen podle tehdy úspěšné stejnojmenné radiové šou "Beverly" Jean Ruth-Haye (1917-2004). Říkali jí další Vera Lynn a od 1941 byla první DJ ženou v rádiu vůbec a její "Probuzení s Beverly" (i ji) všichni milovali celých pět let. Už 1943 se prodalo na milion kopií přepisu šou na vinylové LP. Jean po Beverly pracovala v dalších rádiích po celé zemi a byla považována za jednu z nejlepších DJ vůbec. Získala i několik cen. Na filmu se podílela i jako technický poradce. To její zásluhou získal Frank tuto roli, protože studio nechtělo obsadit neznámého zpěváka. Night and day, již ve filmu zazpíval, mu přivedlo před práh stovky fanynek a odstartovalo jeho filmovou kariéru. (monolog)