Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sedm klíčových režisérů hongkongské kinematografie natočilo sedm krátkých filmů oslavujících jejich rodné město. Premisa povídkového filmu Septet působí tváří v tvář aktuálním událostem v Hongkongu jako labutí píseň slavného města. Filmaři se tu ale otevřeně nezabývají současností, ale spíš pamětí a sentimenty, které vůči svému domovu cítí. Některé z povídek dýchají osobní nostalgií – Sammo Hung vypráví o mistru bojových umění cvičícím dětské žáky, významná osobnost hongkongské nové vlny Patrick Tam zase ztvárňuje milostnou zkušenost mladíka v osmdesátých letech. Naproti tomu Johnnie To, který celý projekt také inicioval a produkčně zaštítil, ve své povídce vtipně shrnul ekonomické turbulence, kterými město v posledních dekádách prošlo, a Tsui Hark si střihnul zábavnou metafilmovou hříčku. Kromě něj do sbírky přispěla i další zásadní postava hongkongské nové vlny Ann Hui, legenda bojových filmů Yuen Woo-ping a mistr akčních filmů Ringo Lam, který krátce po dokončení své povídky reflektující bouřlivé proměny samotné podoby města zemřel. Zastoupené osobnosti jsou všechny mezinárodně známé, ale také velmi vyhraněné, takže povídky střídají různé žánry, nálady i filmařské přístupy. Dohromady tak ale tvoří zprávu nejen o tom, jak stárnoucí generace režisérských hvězd vnímá minulost a dnešek Hongkongu, ale také připomínku, jak pestrá tamní kinematografie je. (Filmasia)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

Stegman 

všechny recenze uživatele

Jednotlivé povídky: Exercise (SH) *****; Headmaster (AH) *****; Tender is the Night (PT) ****; Homecoming (WPY) ****; Bonanza (JT) ***; Astray (RL) ***; Conversation in Depth (HT) *****. __________ Ano, staří mistři tu vzpomínali na mládí. Taky ale natáčeli tuhle kompilaci v době, kdy Čína tvrdě potlačila demonstranty upozorňující na omezování hongkongské autonomie. A to se podle mě do těch filmečků taky promítlo: je z nich cítit nostalgie po časech, kdy byli Hongkonžani plně chráněni (Británií) a mohli se svobodně rozvíjet. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Klasický film zložený z viacerých poviedok. Na rozohratie nejakého väčšieho príbehu nie je čas. Najviac ma už klasicky bavil Sammo a jeho spomienky na detstvo v poviedke Exercise, keď tvrdo trénoval. A aj keď som sa nedozvedel nič naviac oproti filmu Painted Faces, tak ten jednoduchý príbeh fungoval bezchybne. Na druhé miesto by som dal  Woo-ping Yuen poviedku Homecoming s roztomilým kung-fu dedkom Yuen Wahom. Ann Hui v poviedke o učiteľoch a žiakoch v príbehu Headmaster tiež nesklamala. Ostatné ma už príliš nebavili. Každý milovník Hong Kongu by si tu ale nejaký príbeh obľúbiť mal. 6/10. ()

Galerie (60)

Reklama

Reklama