poster

Perleťový knoflík

 • Chile

  El botón de nácar

 • Francie

  Le Bouton de nacre

 • anglický

  The Pearl Button

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Perleťový gombík

Dokumentární

Chile / Francie / Španělsko, 2015, 82 min

Scénář:

Patricio Guzmán

Kamera:

Katell Djian

Producenti:

Renate Sachse
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Takaru
  ***

  Vcelku zajímavý dokument, který splnil to hlavní, rozšířil mé obzory zas o malinkatý kousíček, tentokráte na téma dějiny Chile. Návštěvy kina nelituji, i když je znát, že ve srovnání s českými dokumenty uvedenými do kinodistribuce, tento svými kvalitami lehce pokulhává. Dokument byl pro mě lehkým soustem, nepříliš originálním. Často, markantní to bylo především při vesmírných zastavenich, jsem měl pocit, jako by to byl dokument pro snad až dětského diváka. Také paralela mezi vyprávěným příběhem genocidy spáchané na původnim indiánském obyvatelstvu a oběťmi pinochetovskeho režimu působí velmi jednoduše, což vyznívá nepřirozeně a násilně. Každé z těchto témat by vydalo na samostatný celovečerní dokument. Smíchané takto dohromady není čas na podrobnější informace, a dokument vyznívá tak trochu doprázdna. A nesmím zapomenout na chilskeho "Pepu Nooo....see...."., jeho hudební vložka mi připravila celkem horkou chvilku. 60%.(5.2.2016)

 • blondboss
  **

  Snaha o prepojenie univerza s nepeknou chilskou históriou sa nedá Guzmanovi uprieť ani v tomto pokračovaní "Nostalgie". Mne to ale prišlo až moc pseudo-artovo podané, pričom podobne ako v prvom prípade mi vôbec nejde dokopy rozprávať o vode a zároveň to preniesť na zverstvá Pinochetovho režimu. V tomto dokumente som sa proste nenašiel. 40 %(1.5.2017)

 • mchnk
  *****

  Excelentním způsobem natočený dokument s neuvěřitelným přesahem. O hledání prapůvodu vody vesmíru a lidskosti v duši člověka. (Genocida Patagonských indiánů si nic nezadala se zvráceností nacismu).(17.7.2017)

 • kaylin
  ****

  V tomhle dokumentu jsou některé tak krásné obrazy, hlavně na začátku z vodou, že jsem byl jen schopen je sledovat a na nic nemyslet. Ale tenhle dokument není jen o tom, že jsou zde krásné záběry, ale je i o tom, že donutí člověka přemýšlet. A tohle je na něm dobré. To propojení života s vodou je zajímavé, i když je vlastně logické, ale člověk nad tím tak nepřemýšlí.(8.11.2016)

 • kolemjdouc
  *****

  náročný snímek pro specifickou skupinu diváků.Na historii kmene pygmejů v Chile je nám podána zpráva že voda je to, co je součástí života na Zemi bez ní jsme nic. Samozřejmě vzduch a oheň.Ten si vozili všude sebou na loďkách.Jejich víra v duchy...Pak přišel bílý člověk!Úžasný nápad s pohledem ze Země k Vesmíru a opačně.(12.11.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace