American Epic (TV seriál)

Dokumentární / Hudební

Velká Británie / USA, 2015, 192 min (Alternativní: 90 min)

Vern Moen

Bill Holderman

Jim Hession

Ke konci 20. let vedl boom rádia ke snaze dostat do něj všechny možný lokální hudební talenty z krajů široko daleko. Dlooouho očekávaná sonda do prahistorie americký muziky, aneb "the first time America heard itself", je tady konečně, právě jsem si dal první díl ze tří a nadšení, vypadá to na takový perfekt prequel k SONIC HIGHWAYS, příhodný doplňek SOUND CITY a vůbec jednoznačnou mňamku všem fanouškům dějin kolem popu/ rocku/ rapu atd. Verandový country z Apalačských hor a chudý černošský jug bands z ulic Memphisu, těším se co ještě bylo kdysi nahráno, mělo obrovský vliv a na mě o tom čeká příběh. Tvůrcům se navíc podařilo oživit tehdejší techniku a dostat před kamery (a do studia) krom pozůstalých i řadu velkých osobností typu Willie Nelson, Nas nebo Jack White, jako vypravěče Redforda, zkrátka parádní a cenný projekt. Skvělá atmosféra těch časů... (více) Dále račte - The Sessions.(18.5.2017)