V rozlehlé prérii kdesi na východě Francie probíhá festival, kam se sjíždějí fanoušci westernu a country. Alain je ústřední postavou této komunity. Vyzve k tanci svou šestnáctiletou dceru Kelly, zatímco jeho žena a syn Kid přihlížejí zpovzdálí. Ještě netuší, že právě tančí s Kelly naposledy. Dívka během večera zmizí neznámo kam a rodina se rozpadne. Alain se pouští do neúnavného hledání, které ho stojí úplně všechno a zavádí ho do hodně vzdálených míst. V těchto temných, znepokojivých končinách je mu jedinou oporou Kid, který se rozhodl obětovat své mládí a doprovázet otce při jeho zdánlivě nekonečném pátrání. (Cinemax)

DonBraso

Já mám prostě smůlu už i v tý Francii.Jestli se mám povznést nad tímto snímkem?Tak to určitě nehodlám a pěkně mu natřu leda prdel.Příběh je doslova utrpení,kdy se režisér nebojí jít za svým,ale pěkně popořadě.Začátek do 28 minuty to vypadá přesně na ten typ filmu,který přímo hltám a popravdě se mi dostavál pomalinku pod kůži,kdy začně táta se synkem hledat svoji ztracenou dceru.Dalo by se říci,jede to vše tak nějak při starém,ale pak právě kvůli té oné minuty přijde střih a ocitáte se někde úplně někde jinde v časové rovině.Fór je v tom,že absolutně nevíte proč.Že by přišlo vysvětlení?Ha,to ani kdyby Vás soused vytopil a řekl,že manželce praskla leda děloha.Pak jsou tu skvělý dialogy,které jsou naprosto rozveklé o ničem důležitém,protože se tam kecá páté přes deváté a hlavně je to jedno,protože přijde opět majstrštyk.Neznám film,kdy v jedný scéně na 10 sekund ukážete emoce o ztrátě blázkého a jdete o parník dál.Tomu říkám vážně umění.Pak opět skáčete časovýma rovinama,kdy najednou Kid je někde na Blizkém východě,proč je tam nějaká holka,kterou asi má rád či nemá?Proč začne hledat svoji ségru,když ještě někdy ve Francii,kdy ho žádal otec aby jel s ním,na ní totálně se vykašlal a radši dělal hambáče:)To pak už nedává hlavu ani patu,kdy si ještě vede domů nějakou Pakistánku.Pak tedy přijde opět to lepší,kdy si říkám,proč tohle už nebylo klidně dřív,jak se vyrovnává Kid se ztrátou a žije úplně s někým jiným,kdy má dítě,který režisér opět poslal asi tak den,možná měsíc,,vlastně rok jen tak pro diváka dál,proč je najednou tam a proč vlastně poslouchá rozhlas něco o Al-Kaidě,aby jako ultra magor,chtěl jet někam do Anglie,protože tam asi bude moje Kelly.To píšu proto,protože to logicky je tak příšerný,pač přijde finále,který sice ukáže poprvé nějaké emoce beze slov,ale proboha vždyť to řeklo jenom to,že celou dobu si někdo jen hrál s divákama.To jsem ještě nemluvil o dalších nuancí,kdy by tu Kelly našel i vochlasta,protože víme kde je,ale přesto jako hovada jsme opět zase někde v čase bez důsledku toho,proč se tam do háje jedný opět nevrátíme.Cameo J.C.Reillyho nechápu.Nejlepší na filmu je hudba a začátek.Proč se to jmenuje kovbojové?Vlastně kdyby se to jmenovalo třeba i Hokejisté,vyjde to na stejno,ale je pravda,že zvláštních filmových názvů čeští distributoři umí,horší je,že je to i v orignále:)30% ()