Záhadná Země (TV pořad)

What on Earth?

Dokumentární

USA, 2015, 19x44 min

Opravdu zajímavý dokument. Mohu jen doporučit(8.1.2016)

Super dokument,o tom co všechno záhádného na zemi zachytí družice z vesmíru.(22.10.2018)

• mrclTV

Zaujímavý koncept. Fotografie z družíc a satelitov zachycujúce záhadné zjavy, svetlá alebo geometrické obrazce na Zemi, čo sa môže pri takomto záhadnom koncepte pokaziť? Zatiaľ som videl asi 8 častí a musím povedať, že kvalita je skutočne rôznorodá. Opäť sa tu vyskytuje rozšírený nešvár dokumentov na Discovery, sú zbytočne dlhé a rozťahané - na niektorých neznámych objektoch sa tvorcovia pristavia na večnosť a samozvaní odborníci na všetko sú schopní 10 minút rozprávať o tom, čo to nie je a nakoniec z toho výjde, že nikto nevie čo to je, alebo naopak niektoré skutočne zaujímavé záhady odpinknú za tri minútky bez širšej diskusie. Tu predstavované mystéria by som zaradil do troch kategórií: 1. záhady, ktoré spočiatku vyzerajú veľmi tajomne, ale nakoniec sa príde na ich celkom racionálny pôvod (väčšinou sú to rôzne geometricky zaujímavé stavby) - tieto sa mi páčia najviac, ale percentuálne sú v dokumente zastúpené najmenej. 2. jednoducho neznáme a nevysvetliteľné záhady, kde ostáva iba polemizovať o možnom pôvode a seriál vám nedá na nich odpoveď, maximálne tak veľmi pochybnú, tých je percentuálne asi najviac - bavia ma od prípadu k prípadu. 3. úplne hlúposti, naposledy ma zaskočila "obria tajná nacistická základňa z druhej svetovej vojny na Antarktíde" - ako toto zistili z jednej neostrej machule, na ktorej nebolo skutočne nič vidieť...a ako sa tvárili maximálne presvedčivo, poriadny trapas. Tieto senzáciechtivé absurdnosti posúvaju tento potencionálne dobrý dokument na úroveň sci-fi peciek ako sú Ancient Aliens. Nápad dobrý, ale obsah čoraz viac na výsmech.(11.12.2016)

Zevraj tzv. "hikaci dokument" podla isteho uzivatela - no ale hikanie uznavam .90 %(5.11.2016)

• JR44

Ďalší do série híkacích dokumentov na tému: "Ty kokoooos, to je aká haluz!"(25.7.2019)