Sanada Džújúši

• Japonsko 真田十勇士 (více)

Rominator

Příběh se odehrává v začátcích období Edo v letech 1614 a 1615, kdy Ieyasu Tokugawa obléhá Osacký hrad a v sérii bitev se snaží porazit klan Toyotomi, který vede Hideyori. Do boje proti šogunátu Tokugawa se připojuje Sanada Yukimura se svými bojovníky... Malým překvapením bylo úvodní desetiminutové animované intro. Historickými událostmi se snímek inspiroval asi volně. Příběh neměl takový spád a souboje na bitevním poli nemají nápaditější bojovou choreografii. ()

Lacike

Historická rubanica v ktorej dve armády bojujú o nejakú pevnosť. Ale je to celý čas strašne nezáživné. Nenadchol ma už 10 minútový úvod v ktorom predstavia 10 statočných bojovníkov, ktorý budú bojovať na tej správnej strane barikády. Následne už v hranej podobe nám ich znova predstavia + pár ďalších postáv. Predstaveniu postáv je proste venované strašne veľa času a napriek tomu si ma žiadna postava nezískala a mal som v nich skôr jeden veľký guláš. No a samotné hromadné bitky sú absolútne priemerné. Nevynikajú ani po strategickej stránke, choreografiou a ani gore. Proste sterilita rovnako ako počas celého filmu. Výsledkom je nudný historicky film u ktorého nenadchnú bitky a bolo mi jedno kto vyhrá a kto prežije. 4/10. ()