poster

Zoombies

 • Velká Británie

  Zoombies

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 2016, 90 min

Režie:

Glenn Miller

Scénář:

Scotty Mullen

Kamera:

Bryan Koss

Producenti:

David Michael Latt

Střih:

James Kondelik

Scénografie:

Allison Schenker

Kostýmy:

Erica D. Schwartz
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SOLOM.
  **

  Společnost Asylum si na chvíli odskočila od svých oblíbených žraloků, gigantických chobotnic a hadů, no a rozhodla se divákům nabídnout poněkud odlišnější styl céčkového braku. Samotný nápad by nemusel dopadnout vůbec tragicky, jen kdyby se toho ujal někdo úplně jiný. Zoologická zahrada totiž nabízí nepřeberné možnosti, jak uspokojit choutky milovníků hororového žánru – potažmo zvířecího subžánru. Nejrůznější druhy exotických zvířat, nebezpečný virus a hrstka lidí určená jako krmení – slušná kombinace, která nemusela dopadnout vůbec špatně. Jenže co se dalo čekat od Asylum… Přehlídka digitálních zvířat a laciného gore byla samozřejmostí, nic jiného jsem popravdě ani nečekal. Jenže i na samotné Asylum mi to přišlo tentokrát dost suché. Většina zvířecích ataků se odehrává mimo záběr kamer (tedy především jejich konečná fáze) a divák je tak v mnoha scénách ochuzen o to „nejlepší“. Právě tyto okamžiky mě zklamali mnohem více, než nepříliš vábivý vzhled většiny zvířat. Divák tak přijde o nejen masakr a hysterický křik mimo záběr neuspokojí snad nikoho. Asi nejvíc mi vadilo, že jsem přišel o krvavý střet koaly a dcery hlavní hrdinky. Místo toho jsem si musel vystačit s žirafami, úprkem před digitálními lvy (mimochodem je postavy nedokázaly trefit z brokovnice, ani když od nich byly asi půlmetru, za to při náletu papoušků se změnily v hotové Robiny Hoody). Takže vlastně jediným pozitivním okamžikem, byly ty opice na začátku filmu. 30%(10.4.2017)

 • Marceloo
  **

  Zoologická záhrada s názvom Eden je unikátnym projektom vizionára, ktorý zomrel a tento projekt zanechal svojej vnučke. Tá sa snaží pred oficiálnym otvorením ZOO ukázať projekt niekolkým študentom. Miestny doktor však pri resuscitácii vzácnej opice použije sérum, po ktorom sa opica mení na nezastavitelnú príšeru. Táto opica unikne a postupne sa všetky zvieratá v ZOO stávajú nakazenými neznámym vírusom. Jedinými luďmi, ktorí ich môžu zastaviť, sú odvážni členovia ochranky, neskúsení študenti a majitelka Edenu. Dokáže však partia chabo ozbrojených ludí poraziť nemŕtve levy, slony, papagáje a mnoho ďalších zvieracích druhov, ktoré sa v záhrade nachádzajú a postupne sa stávajú infikovanými? - Na začiatku roku ma královské štúdio céčkovej hororovej scény The Asylum velmi milo prekvapilo hororom Little Dead Rotting Hood, v ktorom bolo vidieť výrazné zlepšenie. Preto som sa tešil na ich nový projekt Zoombies, ktorého námet je velmi zaujímavý, ale je jasné, že som od neho nemal prehnané očakávania. Zoombies však taktiež nedopadol najhoršie, aj keď ide skôr o klasický horor od tohto štúdia, takže nechýbajú úbohé herecké výkony všetkých zúčastnených, totálne nesympatické postavy, patetické digitálne efekty a gore a taktiež prehnane vážne sa tváriaci dej. Členovia tohto štúdia však opäť nesklamali zvoleným prostredím, ktoré vyzeralo velmi pôsobivo, už tradične velmi dobrou kamerou a pekným hudobným doprovodom. Musím pochváliť aj dobrý nápad so Zombie zvieratami, u ktorého som však nejaké kvalitné spracovanie predsalen neočakával. Najlepšia scéna je tá, keď dievčatko zabije zviera a v nasledujúcom zábere stojí zakrvavená s baseballovou pálkou v ruke, pretože tento záber vyzeral úplne rovnako ako poster k hororu American Mary s mojou milovanou Scream Queen moderného hororu Katharine Isabelle. Tvorcom prajem vela dobrých nápadov, aby mohli toto leto rozpútať už štvrté Sharknado! + herečka z Little Dead Rotting Hood(5.3.2016)

 • *CARNIFEX*
  **

  Na takýto projekt by si JOJ netrúfla. Konečne Zoo ako sa patrí :D Sem ale deti na prechádzku neberte, lebo je dosť pravdepodobné, že by vaše ratolesti dopadli, ako šialené zmutované surikaty. Navyše, chcel by som vidieť Koleníka, ako pózuje pre úvod do sveta re-KLAM so zombie tigrom. Nápad za všetky drobné postráda kvalitu prevedenia, ale tunajší divák (fanúšik hororu obzvlášť!) snáď ani nemôže očakávať, že by spatril efekty na úrovni Jurského parku. Skrátka, ÁNO, je to amatérska kokotina, ktorej sa dá vytknúť mnoho. Ale pre tento krát spravím výnimku a ocením aspoň tú snahu o spracovanie niečoho nápaditejšieho - 30%(6.3.2016)

 • HERGImanCZ
  *

  Asi to nejlepší, co společnost Asylum kdy natočila! Přesto načekejte žádný zázrak. Avšak film je, na rozdíl od jiných výtvorů studia, koukatelný a nemáte u něj ani tendenci se každou chvíli ušklíbnout. CGI je v určitých pasážích sice hrozné a příběh obsahuje neskutečné množství děr a nesmyslů, postavy jsou ale na druhou stranu docela sympatické a jejich chování poměrně ne zas tak stupidně vzhledem k situaci. Ze strany Asylum veliké překvapení, přesto si film ale nezaslouží žádné vysoké hodnocení.(20.7.2017)

 • Israha
  **

  Super nápad na béčkový horror, nedostatek super nápadů na to, co do něj vlastně dát. Zoombies je sice sympaticky akční podívaná se slasherovým tempem úbytku postav, ale trpí nedostatkem zapamatovatelných scén. Jako jo, zombie opička, rodící se ve Vetřelčím stylu byla fajn, gorila-wrestler taky a asi nejsrandovnější byla finální scéna ve voliéře, v čele s nemrtvými papoušky metodicky se snažícími rozklovat sklo. Jinak ale zůstal pokleslý potenciál nemrtvých zvířat v zoo hrubě nevyužit. Což je vlastně u produkce Asylum celkem častý jev. Si říkám, jaká je škoda, že tohle studio nezaměstnává jako scénáristy stejné magory jako jsou ti, co jim ty filmy vymýšlejí.(30.6.2019)