Across the Line

Rasová neznášanlivosť na stredných školách a z nej vyvierajúce napätie začalo v roku 1989 a to prvou veľkou bitkou na Cole Harbour. Nezhody sa vlečú dodnes. Hrdinom príbehu je talentovaný hokejista tmavej pleti Mattie Slaughter (Stephan James), študent strednej školy v malom meste Preston, ktorého, zdá sa, čaká sľubná športová budúcnosť. Mattie nedostal svoj talent zadarmo, ale všetky úspechy si tvrdo vydrel. Do každého tréningu, štúdia či práce vložil vždy dvesto percent. Ale je tu niekto, kto môže jeho kariéru ohroziť - jeho starší brat Carter (Shamier Anderson), ktorý sa živí ilegálnou činnosťou a nakoniec i rozmaznaný syn majetných rodičov, strojca všetkých konfliktov medzi bielymi a čiernymi študentmi, Todd (Denis Theriault). (sochoking)

kaylin

Škoda, že ten snímek není vyhrocenější, protože by takový být mohl, i když je nutné zase zohlednit, že tady jde o příběh natočený podle skutečných událostí. Ale je vidět, že se tu chtělo řešit trochu moc - rasová problematika, předčasné těhotenství, mladické lásky, sportovní kariéra - a skoro nic se pořádně nevyřešilo, jen to natáhlo stopáž. ()

sochoking

Po tom, ako som videl Stephena Jamesa hrať hlavnú úlohu v snímke Race, rozhodol som sa vyhľadať ešte niečo, v čom hral a narazil som tak na tento (tu na čsfd ) neznámy film. Priznávam, chalanisko má potenciál. Obľúbil som si ho i v tomto filme, ktorého príbeh je síce tuctový (rasová neznášanlivosť na strednej škole), avšak záver, akým sa končí, je trochu neštandartný, čo z neho robí ľahko nadpriemerný film. 70% ()