Jediný polibek (festivalový název)

• Itálie

Un Bacio

One Kiss

(festivalový název)

Itálie, 2016, 102 min

Ivan Cotroneo

Francesca Cima

Ilaria Fraioli

*SPOILER ALERT!* Scénárista slavnějších italských kolegů (třeba s Ozpetekem pracoval na perfektní komedii Mine vaganti) Ivan Cotroneo se po debutu Kryptonit! vrací k režii s variací na Jules et Jim pro zmatenou generaci. Asi chápu, jak to mělo být: Cotroneo se nás snaží zlákat k pohodové pozdněletní komedii, předhazuje nám pubertální muzikálová čísla a osudem zmítané, ale na první pohled celkem stabilní postavy s relativně pohostinným rodinným zázemím, humorem a chemií, aby je pak nakonec během deseti minut vrhl do mravokárné hříčky s vraždou, skupinovým znásilněním a poučením. In your face! Kontrast, který měl umocnit poselství, ale totálně selhává v nesmyslnosti akcí. Naprostý chlad. Ze všech tří linek je třeba ocenit Valentinu Romani a její bravurně odvedenou postavu Blu, která jediná ve finále získala decimetr hloubky a smyslu. Chválihodný záměr, fajn song od Miky přímo pro film, ale jinak všude poklid, mír a čas na podzimní prázdniny. Výchovný film se vším zlým, co se k tomu váže.(10.6.2017)