poster

Julianes Sturz in den Dschungel (TV film)

 • anglický

  Wings of Hope

Dokumentární / Dobrodružný / Životopisný

Německo, 2000, 65 min

Režie:

Werner Herzog

Scénář:

Werner Herzog

Hrají:

Werner Herzog
 • NinonL
  ****

  Rekonstrukce události z roku 1971 na místě havárie letadla i s celou cestou, kterou tehdy 17letá Juliane absolvovala, aby se zachránila. Velmi působivý dokument, jehož natáčení se zúčastnilo mnoho autentických svědků celé tragédie.(19.3.2013)

 • ledzepfan
  ****

  Typický herzogovský dokument, který si nedělá hlavu s pedantickou faktičností a naopak sem tam něco poupraví, přikrášlí a zinscenuje aby finální vyznění intenzivněji sloužilo “vyšší pravdě“. Je pak opravdu jen na divákovi jestli tuhle filmovou hru na realitu příjme a nechá se unést sdělením, nebo bude škarohlídsky zpochybňovat jednotlivosti wernerovy poetické konstrukce.(9.12.2015)

 • Rameno
  ****

  Dokument o Juliane Koepcke mi v lecčem připomínal Dietera z podobného Herzogova dokumentu "Malý Dieter chce létat". Oba museli přežít v džungli po pádu letadla. U Juliane je příběh trochu jednodušší, neboť tam chybí válečný podtext a zajetí Vietcongama (spadla narozdíl od Dietera v Amazonii), nicméně i tak je dost děsivý. Hodně vtipné je srovnání s hraným filmem "Zázraky se dějí", který byl o Juliane natočen v roce 1974 a Herzog ho hezky zkritizoval jako úplně nerealistický. To o Dieterovi si natočil film sám Herzog (s Christianem Balem) až několik let po dokumentu tak to měl pod kontrolou.(30.11.2015)

 • Gumby
  *****

  Herzogovy "dokumenty" jsou obecně lepší než jeho filmy. A tento dokument je jeho šestý nejlepší. Dalších čtrnáct je horších. Až uvidím zbývajících jedenáct, hodnocení možná upravím :)(18.12.2014)

 • - Během natáčení Werner Herzog zjistil, že havárie se stala nedaleko místa v peruánské džungli, kde v té době natáčel svůj film Aguirre, hněv boží. (lola3121)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace