Stíny smrti - Série 9 (2021) (série)

Vraždy v Berry (S09E01)

(epizoda)

Významný profesor onkologie Antoine Noiret se utopil v Ďáblově tůni hluboko v lesích francouzského Chanteloube. Stopy v okolí nalezené mrtvoly nasvědčují tomu, že se na místě odehrál tajuplný pohanský rituál. Opravdu se profesor stal nebohou lidskou obětí zavražděnou během skutečného satanistického obřadu? Nebo to byla jenom nevinná zábava místních bohémů, jež se však tragicky vymkla z rukou? Policejní vyšetřovatel Basil Tissier si je od začátku jistý, že by vyšetřování mělo začít v Berry, kde vyrůstal a odkud před mnoha lety raději odešel. Podobnou zkušenost s místem, kde mají racionální a vědecky podložená fakta úplně stejnou váhu jako tradiční víra v magii a schopnosti čarodějnic, má i jeho parťačka George Sandová. Naštěstí je tady ještě věštkyně a léčitelka Solène Durelová, která se v místních poměrech dobře vyzná. Dokonce se znala s obětí a vyšetřovatelům ráda pomůže. (TV Prima)

Skeksis

No to bolo mrte vrážd! Dnes som zabila viac komárov. Zle spracovaný film, ktorého námet by sa dal rozpracovať oveľa lepšie. Hlavná postava mala ksicht z PVC a navyše taký slizký ako lievanec, čo som včera urobila. Nechápem, prečo tak neznášal mamu, ktorá mu v podstate nič neurobila a mala ho rada. Kopec scén, ktoré nakoniec do seba zapadli, ale tým, že počas filmu stratili akékoľvek nasledovanie, vo výsledku vyzneli ako gratulačná reč, ktorú nik nechce počuť. Proste nezvládnutá ťahanica, ktorá mala našťastie iba hodinu a pol. ()

kolemjdouc

Vraždy v.... klasika.Žijí si svůj vlastní život.Na nic si nehrají.jednoduchý scénář.V tomto díle trochu duchaření,trochu lásky,žárlivosti,trochu napětí.Žádná divočina.Opět mi to sedlo.Paráda. ()

Časové pásmo bylo změněno