Nejsem tady

I'm Not Here

Steve's Umbrella

USA, 2017, 81 min

Starý ožran na dne a mizine, premýšľa so svojim prepitým mozgom nad premrhanou minulosťou. Záblesky z minulosti momentov spôsobených drobnými udalosťami, majú rozbúriť emócie k vykonaniu aktu seba odsúdenia. Akési zadosťučinenie, alebo ľútosť nad vynesením vlastného rozsudku nad prepíjaním. Prepito pôsobil aj psycho alkoholický dej, ktorý bol viac menej nesúrodý, s viacerými preludmi, ktoré sa vnárali do patetického bezvýznamu, zakomplexovaného do alkoholu. Potom už viac tento alkoholický príbeh ponúknuť nemal čím.(17.9.2019)

Simmons naštěstí výraznej, i když nemá skoro co hrát (a vlastně tu ani nepromluví) a Stan mě baví v podstatě ve všem, pro toho mám prostě crush už od Civil War. Dobré nezávislé drama na jednu noc.(10.8.2019)

Zajímavý námět si mě během těch 81 minut dokázal získat. Skoro jsem měl pocit, jak kdybych koukal na nějaký film od Linklatera. Každý tu má podstatnou roli a zatímco tu J.K. Simmons jenom blbě čumí do zrcadla, míří si na hlavu pistolí a neřekne tu skoro ani slovo, tak mu to stejně žerete, jako Sebastianovi Stanovi, který ho hraje ve zralé dospělosti a kromě té pistole dělá skoro to samé, vč. i nějaké té mluvy. Bavilo mě to, přišlo mi to nápadité a závěr mě v tomto případě příjemně překvapil.(13.8.2019)

spočiatku to bolo zaujímavé ale po nejakej 3/4 hodke to už bolo zdĺhavé, stereotypné (aj napriek oživujúcim prvkom) a začal som sa ošívať... a tak viac-menej až do konca(8.3.2019)

• BOURQUE

Stačí zhruba osemdesiat minút na to, aby sme zachytili život jedného človeka a hlavne to, že ako sa mu pokazil život? Pravdepodobne áno a film „Nie som tu“ sa o to pokúsil. Výsledok však ani zďaleka nie je dostatočným. Jednotlivé striedanie scén medzi súčasnosťou a minulosťou nie sú vždy dobre zvládnutý. Potom tu máme samotný príbeh, kde zopár dôležitejších kúsok k jeho lepšiemu pochopeniu chýba. S hereckým výkonom ma tu spíš zaujal J. K. Simmons, ktorý dokázal, že pre dobrý performance nepotrebuje slová. Svojím telom, mimikou a slzami dokonale vyjadril to, čo bolo potrebné vyjadriť. Záver: keby tomu dali trošku viac času, tak by z toho bol oveľa zaujímavejší a údernejší snímok. Osobné hodnotenie: 69% (**) (13.9.2019)