Orenji mamalreideu

• Jižní Korea 오렌지 마말레이드 (více)

Epizody(12)

Nepravděpodobný milostný příběh mezi dvěma lidmi se odehrává ve světě, kde lidé již staletí diskriminují upíry. (Netflix)

Recenze uživatele Moiraine k tomuto seriálu (1)

Orenji mamalreideu (2015)

Dokázala bych napsat pěti stránkovou esej o tom, co se mi na Orange marmelade nelíbilo. Zkráceně by to bylo: postavy, děj, zpracování. Nečekala jsem, že to bude nějaký zázrak, ale kvůli Lee Jong Hyun-ovi jsem to chtěla zkusit. Příjemným překvapením byl i Ahn Kil Kang. Bohužel tím příjemná překvapení skončila. Manhwu jsem celou přečetla a přesto, že cílová skupina puberťaček tam je hodně poznat, tak i tak se to dobře četlo, postavy byly sympatické a objevilo se tu pár zajímavých nápadů. Proto mi taky zůstává rozum stát nad tím, jak se jim z celkem fajn webtoonu povedla udělat tahle slátanina. První třetina má nelogický sled událostí, které jsou navíc ještě úplně šíleně sestříhané. Druhá pak mění žánr z romance na historické drama a když to pak dostane "pointu" v poslední třetině, tak to už je úplně konečná. S každou epizodou mi bylo za herce víc a víc trapně, aby mi v posledních epizodách navíc ukázali, jak pokrytecké to celé vlastně je. Osobně mě navíc ještě zamrzelo, když s takovým zaměřením na hudbu a kapelu absolutně nevyužili potenciál LJH. Zpravidla se snažím seriály sledovat až do konce, když už jsem je začala, tak ta jedna hvězda je za to, že i když to bylo špatné, tak to alespoň nebyla bolest sledovat. ()