Dear Zindagi

Gauri Shinde

Gauri Shinde

Laxman Utekar

Amit Trivedi

Alia Bhatt a Shah Rukh Khan vypadají dobře a dobře hrají a tvůrci to o nich vědí, takže nám je dává kamera na zlatém podnose. Jejich debatní scény jsou vlastně tím nejlepším ve filmu a oba předvádějí zajímavé, uvěřitelné herectví, kdy je vidět, že takové postavy si prostě můžete snadno zamilovat. A proč ne.(27.3.2017)

Tento film je ako milé pohladenie po duši, žiadne bombastické scény, príjemná hudba, piesne doslova vpletené do filmu, natočené jemne a pekne so zmyslom pre detail. Alia sa na túto úlohu celkom hodila (zložitá povaha intelektuálky s problémami z destvtva, ktoré si preniesla do všetkých vzťahov v dospelosti) a Shah Rukh bol iný, ako ho zvykneme vídať, ale dobrý, zjavne vekom zreje ako víno (toto bol asi prvý film kde ho nikto nezmlátil a ani on nie, vďaka Bohu :-) ) . Jediné čo mi v tomto filme chýbalo bolo nejaké to romantické naplnenie, aj keď to ako sa Jugovi zivla stolička keď Kaira odchádzala, dáva tušiť, že možno za iných okolností v inom čase, kto vie :-) Rozhodne stojí za pozretie ....(15.1.2017)

SRK po dlhom čase v komornej úlohe bez akcie a celkom mu to sadlo. Alia ma príjemne prekvapila, po Student of the Year som si ju zaškatuľkoval medzi nevýrazné tuctové herečky bez talentu a žiadny iný film som s ňou nevidel, ale zdá sa, že herecky dozrela. Mal by som si s ňou pozrieť niečo iné, aby som si napravil pohľad na ňu. /// Ono to má v sebe viac než sa na prvý pohľad môže zdať. Film aj príbeh vyzerá jednoducho, ale pod povrchom sa skrýva niečo viac. Dokonca som počas sledovania mal pocit, akoby som sám osobne bol prítomný na Khanových seansách a prechádzal akousi terapiou. Po skončení filmu som mal totiž urgentný pocit ísť urovnávať problematické vzťahy s ľuďmi v mojom okolí. A myslím, že o tom by film mal byť...(9.8.2017)

Pôvodne som sa nevedel rozhodnúť medzi 2-3 a neskôr som mal rovnakú dilemu medzi 4 a 5. Je to opäť niečo úplne iné, viac psychológie, menej romantiky a žiaden tlak na pílu. Odpúšťam aj občasnú afektovanosť tej hlavnej divy a presladené shahrukhanstvo. Aj ja by som túžil po takom stave duše, kedy by som napísal na papier len tak... "Drahý Život, vlastne nič, iba som ťa chcel pozdraviť... Dávno sme sa nevideli." To musí byť úžasný pocit. Rovnako ako vlastniť kreslo, ktoré pod tebou zapraská iba keď niekoho miluješ a nedokážeš s tým nič urobiť.(22.1.2017)

Joj no čakal som viac. Pozitívne ohlasy, režisérka English Vinglish a ono je to vlastne pomerne rutinná záležitosť bez akýchkoľvek prekvapivých zvratov, alebo pamätnosti. Takýchto návratov domov som videl nespočetne veľa. Patria medzi jedny z mojich najobľúbenejších príbehov vo všeobecnosti. Ale tu skrátka nemôžem dať väčšie hodnotenie hoci Alia Bhatt je v pohode a kupodivu aj relatívne umiernený Shahrukh Khan. Na to aby som mal naozaj pocit, že to niečo znamená potreboval som väčší boom okolo kroku dopredu, a hlavne aj ten návrat do minulosti tam musí mať nejakú silu. Od neho to síce išlo k lepšiemu ale prišlo to too little too late. Všetky cheerful tváre na konci sú síce pekné, ale celá ta cesta k nim je kostrbatá a pomerne nudná. Nevadí. Ústredný song ale mega v pohode, prostredie Goi tiež a ja si idem kúpiť nejaké super kreslo :)(7.1.2017)

• - O lásce a radosti ze života je i píseň k filmu, která nese název "Love You Zidagi". Byla vydána v den 51. narozenin Shah Rukha Khana (ve filmu Dr. Jehangir Khan) 2. listopadu jako dárek pro jeho fanoušky. (MJackie)