Maxinožka

Francie / Belgie, 2017, 91 min

Bob Barlen, Cal Brunker

Puggy

Kirk Thornton

Rozpočet $30miliónovTržby Celosvetovo $45,099,491▐ Na tú každoročnú záplavu animákov a hlavne neskutočne podobných dejových schém sa tento vlasatý úlet dá celkom príjemne zniesť. Nájde sa tu hneď niekoľko podarených nápaditých úsekov v rámci načrtnutej témy, ktoré pobavia, animačne na úrovni. /60%/(27.3.2018)

• Sashmen13

Nu, mělo mě varovat když jsem z jmen tvůrců nic nepoznával, chápu, že díla pro děti nemusí být nic úplně extra, ale myslím, že by to šlo lépe. Největší problém filmu bych viděl v rychlosti jakou kráčí, než se stihneme seznámit s Adamem (zase outsider, jak jinak, kterého ovšem má ráda nějaká holka, kritické info!), tak příběh se už dávno posune pryč. Spálí se trocha lesa a zvířata už chtějí jít pryč. Týpek vykládá jak jíst zvířata je problém, jak to teda řeší medvěd? Lovci, které máme od začátku nenávidět (zvířata jsou hloupější, proto je můžeme zabíjet). Musím se ztotožnit s hlavním záporákem, ztráta vlasů je absolutní zlo a neváhal bych kvůli němu umučit/zavraždit třeba celou rodinu, hlavně ať mám kvalitní porost. Zajímalo by mě, jak verboval ochranku, že všichni měli tupé, možná to bylo v pracovní smlouvě... Nuda (indická podpora byla fun, ale zase, top secret zabezpečení a oni tam hodí tohle) + sneaky assasin datel byl good: )(19.11.2017)

Zašli jsme docela neplánovaně s pětiletým synkem. Žádný jiný animák nebyl zrovna v nabídce, trailer vypadal slušně, jen zdejší hodnocení mě trošku odrazovalo, ale nakonec jsem nelitoval. Přišlo mě to akorát vyvážený, aby to bavilo mě i syna. Animace velmi slušná, příběh teda trošku přitaženej za vlasy, ale je to přece pro děti a když se ohlédnu zpět, tak jsem se tu hodinku a půl v kině dobře bavil a syn též, takže vlastně nakonec velmi příjemné překvapení.(20.11.2017)

Malý strapatý chlapec sa vydá po stopách svojho otčíma, lenže na toho má zálusk aj vlasový priemysel. Prečo ? No, lebo je Yeti, má tie správne gény a plešatí ľudia zas komplex. Takže to by sme mali zápletku. Čo hodnotím okrem fajnovej hudby a dobrej animácie pozitívne je malý výskyt trápnych vtípkov. Tých je sotva 5 % z celej minutáže, kedy sa spomínajú facebooky, robia selfíčka či mužské plemená prezliekajú do ženských šiat. Francúzi našťastie poznajú mieru, takže sa neuchyľujú do prízemného uprdeného humoru, ba občas si nájdu chvíľku na roztomilú scénu, či vtipnú hlášku. Slovenský dabing zas prekvapí použitým vulgarizmom ("Nechci ma nasrať!“) a ľudovou pesničkou o Dedinke v údolí akú si za volantom spieval veselý kamionista :)(26.9.2017)

• honajz2

No nic moc teda. Tenhle nudnej animák s minimem něčeho zajímavého si mě fakt nedostal. Opravdu jsem se celou dobu nudil. Dějově to je taky bída, klišovitějšího hlavního hrdinu už snad ani nenajdete - kluk outsider, bez přátel a šikanovaný (a tady ani ta šiakna nemá nějaký smysl, narozdíl od Příšerek z vesmíru, kde naopak pro tu šikanu hlavního hrdiny nějaký důvod fakt byl). Navíc i pak je tady Adam pořád strašně nesympatický, už jenom kvůli tomu, jak skvěle dokáže zhoršit tolik situací. Je až obdivuhodný, že to na konci nepodělal, ale tak zase, je to animák, špatný konec nikdo z nás nečeká. Zase se musí tomuhle filmu nechat, že jsem se párkrát zasmál, jenže na to všechno připadlo tolik trapných hlášek, že to ten film moc nezachraňuje. Animace nic moc. Dokonce mi i přijde, že ten příběh je obecně nezvládnutý, už jenom proto, že se hodinu filmu nic moc neděje a pak až teprve přijde akce a ta trvá zase zbytečně dlouho a je z toho všeho znát, že tam by bylo leccos k úpravě, aby to vypadlo líp. No, čekal jsem víc, a dostal hodně málo, takže dávám 2*(17.11.2018)