Maxinožka

Francie / Belgie, 2017, 91 min

Bob Barlen, Cal Brunker

Puggy
  • Sashmen13

Nu, mělo mě varovat když jsem z jmen tvůrců nic nepoznával, chápu, že díla pro děti nemusí být nic úplně extra, ale myslím, že by to šlo lépe. Největší problém filmu bych viděl v rychlosti jakou kráčí, než se stihneme seznámit s Adamem (zase outsider, jak jinak, kterého ovšem má ráda nějaká holka, kritické info!), tak příběh se už dávno posune pryč. Spálí se trocha lesa a zvířata už chtějí jít pryč. Týpek vykládá jak jíst zvířata je problém, jak to teda řeší medvěd? Lovci, které máme od začátku nenávidět (zvířata jsou hloupější, proto je můžeme zabíjet). Musím se ztotožnit s hlavním záporákem, ztráta vlasů je absolutní zlo a neváhal bych kvůli němu umučit/zavraždit třeba celou rodinu, hlavně ať mám kvalitní porost. Zajímalo by mě, jak verboval ochranku, že všichni měli tupé, možná to bylo v pracovní smlouvě... Nuda (indická podpora byla fun, ale zase, top secret zabezpečení a oni tam hodí tohle) + sneaky assasin datel byl good: )(19.11.2017)

Malý strapatý chlapec sa vydá po stopách svojho otčíma, lenže na toho má zálusk aj vlasový priemysel. Prečo ? No, lebo je Yeti, má tie správne gény a plešatí ľudia zas komplex. Takže to by sme mali zápletku. Čo hodnotím okrem fajnovej hudby a dobrej animácie pozitívne je malý výskyt trápnych vtípkov. Tých je sotva 5 % z celej minutáže, kedy sa spomínajú facebooky, robia selfíčka či mužské plemená prezliekajú do ženských šiat. Francúzi našťastie poznajú mieru, takže sa neuchyľujú do prízemného uprdeného humoru, ba občas si nájdu chvíľku na roztomilú scénu, či vtipnú hlášku. Slovenský dabing zas prekvapí použitým vulgarizmom ("Nechci ma nasrať!“) a ľudovou pesničkou o Dedinke v údolí akú si za volantom spieval veselý kamionista :)(26.9.2017)

• oveckaoa

Ta1 hvězda je za animaci a za zhruba jeden vtip z 30 co byl vtipný. Jinak je to animák o jednom trapáckém děcku s inteligencí placatého kamene a jeho fotrovi co je yetti. Do toho přidejme nějaké zvířata hyperaktivní veverku, která se snaží kopírovat tu z animáku Za Plotem mývala co se tváří jako největší vůdce podobně jako ten z Velké Oříškové Loupeže datla ten jediný je originální a medvěda, který se snaží kopírovat Booga z Lovecké Sezóny. Kdyby mě bylo pět let možná bych dal i více, ale je mě více. P.s. pro uživatele Tristix jedná se o Belgicko/Francouzský animák na imdb píšou i Holandský takže z Usa to nemá opravdu nic společného(23.2.2018)

„Malý Yeti“ je spíš priemerne dobrým animákom (možno trošinku viac pre dospelých ako pre mladých). Dôvod, že prečo dávam 4 hviezdy je to, že má skvelých vedľajších postáv (zvieratá-priatelia). Škoda, že oni sa nedostali ešte k väčšiemu priestoru. Záver jednoduchý a možno až moc idealistický, ale nevadí. Osobné hodnotenie: 80% (****) (5.3.2018)

• Tristix

Myšlenka dobrá, záporák je opět znát během 1 minuty, hlavní hrdina taky, takže každý další krok je strašně předvídatelný a tak ten film vůbec nemáš šťávu. A vrcholem odporu pro mě byl na konci mýval tranvestita. Štve mě, že tyhle duhový věci cpou před oči i malým dětem a ty jsou pak z toho strašně zmatený. Prostě USA si tímhle koleduje o strašnou degeneraci populace. Je to nesmysl, tenhle film. Nemá to ani žádný ponaučení, nic. Ztráta času(16.12.2017)