Historický film, inšpirovaný skutočným príbehom. Mladý švajčiarsky výrobca hodiniek Jean sa zaľúbi do tajomnej Anny. Čoskoro je svadba a život mladomanželov sa začína idylicky. Jean však trávi čoraz viac času prácou na svojom vynáleze vodotesných hodiniek a Anna začne trpieť záhadnou chorobou. Bude Jeanova láska stačiť na jej vyliečenie? (RTVS)

PTuranyi

Príjemný ľúbostný film s dramatickou zápletkou v podobe Anninej schizofrénie prepletený akoby históriou vzniku hodiniek značky Mido čo však nie je pravda lebo meno hrdinu a zakladateľa značky nie sú rovnaké. Stvárnenie Anny a jej poruchy je výborné. Film sa však viac venuje iným veciam a annina choroba ho len miestami narušuje aj keď postupne čoraz častejšie. ()

rivah

Citlivě natočený historický film o vynálezci vodotěsných hodinek a jeho psychicky nemocné ženě. ()

kolemjdouc

Další famózní zpracování scénáře k tématu nevyléčitelné psychické nemoci.Bez nějakého tlaku na emoce diváka.Příběh jak se s tím vypořádala rodina.Stáli při sobě v dobrém i zlém......Fantastická režie a kamera!!!!!!!!!!Citlivý výběr herců.Takhle to nezahraje každý. ()

Arsenal83

Najprv som ohodnotil priemerne kvôli takému skratkovitému koncu, ale potom som zmenil názor. Vlastne už netrebalo nič viac natočiť, všetko bolo vypovedané. Ten citlivý boj s duševnou chorobou. To utrpenie, keď si sám uvedomujete vo svetlých momentoch, že ste chorý a nikdy sa nevyliečite. A to utrpenie vášho partnera, detí a ďalších blízkych z toho, že vás milujú, no nedokážu vám pomôcť. Film je ladený najprv romanticky, potom do neho zasiahne dráma a nakoniec aj edukatívny - dozvieme sa niečo o vynáleze vodotesných hodiniek... ()