Tramps

Komedie / Romantický

USA, 2016, 82 min

Nemusím už ani hovoriť, že "Tramps" nie je zrovna oscarovým filmom a ani sa nesnaží rozprávať nejaký veľký príbeh plný prekvapivých zvratov. Naopak ide o jednoduchý film s neznámymi hercami. Záleží len od toho, ako sa oni dokážu s filmom popasovať a čo nám dokážu priniesť. A títo to celkom zvládajú. Je to fajn zrežírované, má to atmosféru a dokonca aj dialógy majú občas trošku fajného humoru. Príbeh je jednoduchý, ale sledovateľný a nefrustruje to človeka. Postavy sú okey a dokonca som chcel vedieť ako to medzi nimi dopadne a chcel film dopozerať. Hudba je trošku country a nemôžem povedať, že ideálna voľba, no celkovo to nie je zlý výber. Len mi úplne nesedí. A áno, film je veľmi priehľadný a vieme čo sa bude diať, no na druhú stranu akosi aj chcem, aby sa to nakoniec udialo. Lebo ma to celkom zaujalo. Ako jednoduchý film na poobedie alebo doobedie toto úplne stačí. Neurazí, nenaštve a síce ani nenadchne, no je to fajn. Najmä vďaka hercom a dobrej réžii. Plus je tu aj pár dobrých fórov. Zvážte si, a čeknite si film sami. Hodnotenie: B-(22.5.2017)

Herecky velmi povedený film, kdy oba mladí aktéři hrají tak, že je to pro vás prostě příjemné, že je snesete i v těch méně emotivně příjemných polohách. Ale oni to zbytečně nehrotí, což je fajn, protože jde především o ně, nikoli tolik o příběh, který jako kdyby byl podružný. Ústřední dvojice si prostě mile sedla.(7.9.2017)