silentname

Po dlhom a dlhom hľadaní a čakaní som konečne mal možnosť vidieť "Love Sonia". Už som si mysle, že sa k tomu vôbec nedostanem. Ale trpezlivosť občas ruže prináša. Tak ako to dopadlo po dlhej dobe čakania a hľadania? Dočkal som sa filmu, ktorý ma posadil na zadok? Možno som čakal, že to bude o niečo údernejšie, no rozhodne nemôžem snímok ohodnotiť negatívne. Realita je taká, že som s výsledkom spokojný a film rozhodne na mňa urobil dojem. No rozdelil by som ho asi na 2 časti. Prvú hodinu, ktorá je podľa mňa okey, a druhú hodinu, kedy sa dočkáme tých silných momentov, ktoré ten film robia zaujímavým. Nemôžem povedať, že by sme v prvej hodinke nemali žiadne dobré momentky, no nemám z nich reálne žiadny silný zážitok. V podstate sú to rovnaké scénky aké sme už videli v iných filmoch, ako napríklad pár rokov dozadu vo filme "Sold". A hoci to bolo dobre spracované, tak to nemalo pre mňa moc silný náboj. Pretože som to už v minulosti videl. Jediné čo je na tom zaujímavejšie je fakt, že Sonia sa snaží nájsť svoju sestru Preeti, ktorá je niekde vo svete nedobrovoľnej prostitúcie tiež. A chce vedieť, že je v poriadku, chce sa s ňou stretnúť a zachrániť ju. A potom príde to dlho očakávané stretnutie. A od tohto momentu film začal vyťahovať svoje najlepšie karty. Scénky začnú byť údernejšie, veci sa začnú diať, budeme mať väčšiu dávku drámy a okrem toho sa z Indie posunieme najprv do Číny a potom do USA. Postavy sa budú tak isto vyvíjať. Myslím si, že veľká dávka charakteru sa ukáže napríklad v Madhuri. A jej záverečná momentka je skutočne silná. Časť u amerického klienta je vynikajúca. Celú dobu som premýšľal kam sa to nakoniec vyvinie a má to pár skutočne skvelých prekvapení. Rovnako by som ohodnotil kvalitne aj stretnutie s jej rodičmi. Tam je tá údernosť, ktorú film potreboval, a vďaka ktorej dokážem film vysoko oceniť. Myslím si, že ide o silný film s dobrými momentkami. Okrem toho ešte vyzdvihnem jednu vec a to je Sonia samotná. Páči sa mi jej nezištnosť a možno vďaka svojmu cieľu a odhodlaniu dokázala prežiť. Ale nech je všetko akokoľvek ťažké, myšlienka na Preeti ju neustále posúva dopredu. Film je rozhodne efektívny a hoci na začiatku pôsobí trošku ľahko, prídu aj tie ťažšie scénky. Treba len filmu dať šancu. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: A- ()

sochoking

Miestami drsné na indické pomery (príhoda s cigaretou konkrétne), ale inak ma to emočne moc nevzalo. Mark Duplass a Demi Moore boli najlepším momentom filmu, ako i jeho 28 ročná hrdinka, kt hrala sedemnástku! Ale nad dve sa bohužial aj tak nedostanem. P.S. Mimochodom môj prvý indický film, v ktorom ukážu holé kozy! Síce na zlomok sekundy a musel som pauznúť a podrobne skúmať, ale áno, boli tam! ()