Le Monstre

• USA The Monster
Krátkometrážní / Horor / Fantasy
Francie, 1903, 2 min

Krátký příběh oživlého kostlivce o tom, kterak tancuje pod taktovkou Georgese Mélièse (Elrond88)

bangee

Pokud chápu dobře, nějaký princ - člověk příde o svoji manželku, hledá derviše - mnicha, který sídlí u základů Sfingy. Princ - člověk mu slíbí odměnu, když mu oživí ženu. Derviš ženu vyvolá, ale jenom na oko, nechá si zaplatit a pak uteče. Středoborem celého snímku je právě ta proměna kostry na dívku, která se tam plouží a točí a roste a napíná... Na tu dobu výborné střihové triky, nicméně mám pocit, že Meliés nic jiného neuměl, nebo nedělal. Ale zatím jsem ho viděl jenom parkrát, takže ještě nemůžu říct. A nesmí chybět vtipná pointa na konec... ()

redwik

Na rok 1903 má tento krátkometrážny snímok veľmi dobré špeciálne efekty, ktoré by však v dnešnej HD dobe asi neobstáli. Tancujúca kostra pobavila, ale tým to končí. Keby som sa narodil skôr a videl by som to skôr, isto by som neváhal dať plný počet do hodnotenia. ()

kubeba

Je to průměr, rozhodně existují od Meliese lepší snímky. Z nějakého důvodu ale tenhle film patří mezi ty známější, tak proto má asi relativně vysoké hodnocení. ()

PetraMishka

Velice zdařilé filmové triky, kdy již není použito jen zastavení kamery a výměna, ale postava se zmenšuje, prodlužuje a nakonec mizí ze scény způsobem, jaký jsem ještě neviděla. ()