Druhá světová válka: Peklo v hlubinách

(TV seriál)
  • Česko Peklo pod hladinou (více)
Dokumentární / Historický
Kanada, 2016, 12x42 min

Seriál se zakládá na skutečných událostech a pokouší se zmapovat lstivou hru podmořského boje. Vydává se při tom po stopách nejslavnějších ponorkových hlídek druhé světové války.

1. Vlčí smečka: Otto Kretchmer vede první úspěšný německý ponorkový útok, ale Spojenci vrací úder pomocí nové protiponorkové technologie.

2. Hitlerova pomsta: Němci se snaží využít chaosu po Pearl Harboru, a proto zahajují překvapivý ponorkový útok proti Atlantské pobřežní přepravě.

3. Amerika vrací úder: Je to přes rok, co útok na Pearl Harbor zmrzačil americkou námořní flotilu. Nyní se kapitán Dudley Morton z USS Wahoo rozhodl situaci změnit.

4. Rozhodující střetnutí: V březnu 1943 byly napadeny dva spojenecké konvoje v největší námořní bitvě války, která Spojence málem stála Atlantský oceán.

5. Zkáza torpédoborce: Červen 1944. Šest spojeneckých oddílů sledujících japonské obchodní lodě se ocitne v nebezpečí, když jejich tajnou misi odhalí nepřítel.

6. Konečná cesta: Po ztrátě mentora a přítele Dudleyho "Mushe" Mortona se Richard Hetherington O'Kane rozhodne napadnout s USS Tang japonské přepravní lodě. (National Geographic)

Luk Skywalker

Vada na kráse tohoto dokumentárního cyklu je opakování scén a událostí, což je důsledek v Kanadě vysílaných reklam (ČT 2 pochopitelně reklamy v pořadech nevysílá). Jinak pro mě nové informace a události neboť jsem se o ponorky v druhé světové válce nezajímal. ()