Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tucciovi žijí v malé italské vesnici. Jsou sice chudí, ale spokojení ve chvíli, kdy mohou být spolu. Jednoho dne rodinu potká nečekané štěstí. Vyhrají v loterii sto milionů euro. Jejich první myšlenkou je, že musí výhru utajit před sousedy, to se ale nepodaří. A tak se seberou a jedou do Milána, kde se ubytují v císařském apartmá pětihvězdičkového hotelu a začnou utrácet jako šílení. Časy se ale změnily a Tucciovi zjišťují, že dnešní bohatí žijí dost nudný život. S hromaděním nových věcí se začnou bořit jejich idylické rodinné vztahy. Pouze strýc Marcello se poněkud vymyká. Zamiloval se do hotelové servírky Valentiny, ta ale nesnáší bohaté lidi. Aby mohl být se svou vyvolenou, žije dvojím životem: luxusním s rodinou a jako nemajetný muž, který se živí mytím nádobí v hotelové kuchyni. Potěšení z výhry ale netrvá věčně... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Recenze (29)

slunicko2 odpad!

všechny recenze uživatele

Ve filmu se ve vzácné jednotě snoubí protivné stránky jižanského temperamentu, buranská tupost a scenáristická neschopnost. 1) Může být veselé sledovat, jak si burani poradí, když přijdou k velkým penězům. Může být zajímavé podívat se, jak se s takovou výzvou poperou nepřipravení lidé, zkonfrontovat jejich a svůj potenciální přístup k věci a nakonec si zanadávat na osud, že takové štěstí sám nemám. 2) Může to být veselé, ale v tomto případě není. Snad někdy jindy... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Neskutečně bláznivá, italsky typicky uječená komedie, která má místy tak brutální hlášky, že jsem měl co dělat, abych je vůbec ustál. Nemá moc smysl tu sypat hlášky z filmu. Enšpígl to už stihl udělat za mě. Snad jenom dodám, že druhý den jsem v práci u oběda přemýšlel, jestli si mám dát jídlo typické pro chudáky - smažený řízek nebo orientálskou hovězí pečeni s knedlíkem. Vyhrál řízek. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Herci trochu přehrávají. Mileniálové jsou dost sprostí. Scénář se mi nezná nejvydařenější. A závěrečné poselství vypadá umělé. Humor stojí na tradičním jiskření mezi venkovem a městem. Když jsem byl na Slovensku na workcampu, kde byla mladá Italka z Milána a starší Ital ze Sardinie, Ital mi říkal, že když přijede do Milána, dívají se na něj opovržlivě jako na Afričana, což se objevilo i v dokumentu. Itálie je prý rozdělena na dva světy - buranský jih a bohatý sever. Ve filmu bylo tolik vtípků, že jsem se nepřestával bavit. A ta pointa , zvrat na závěr! ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Komedie, která nazepře italskou náturu. Hodně se v ní křičí a všeobecně se má všechno u prdele. Ovšem hlášek je tady plnej pytel (zaparkování ferrari v zakazané zoně a hláška na hlídače"klidně si ho odtáhni, mám jich ještě deset" ), ale film je taky hodnotný zdroj informací, například se dovíme, že bohatý lidi nesmažej, konečně jsem rád že jsem chudej a můžu žrát smažáka, film se nevyhýbá ani ekonomickému vzdělání (přijmy za měsíc 600Euro, výdaje 19 milionu euro - zkrátka ekonomická gramotnost v plný parádě". Zkrátka Itálie plná všeobecného humoru. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Vynikající Italská komedie těžící z nápadu, který je pro žánr Komedie téměř stvořený. Buranská sociálně chudá rodina žijící uprostřed ničeho vyhraje v loterii 100 miliónů euro a musí před všemi místními výhru tajit, protože každý v dědině by chtěl nějaký podíl. Dobře zvolená rodinka, solidní gagy, skvělé tempo, asi 5 dlouhých záchvatů smíchů a scénky, které budete chtít pustit všem známým. Viděno už 3x a pokaždé pecka. Scéna v restauraci je komediální vrchol !! 90% ()

Galerie (41)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama