Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Všichni v italské vesnici Torresecca vědí, že je rodina Tucciových chudá. Její členové se však navzdory zoufalému nedostatku peněz snaží být šťastní. To všechno se změní v den, kdy vyhrají v loterii sto milionů eur. Přestěhují se do luxusního hotelového apartmá v Miláně a začnou utrácet jako šílení. A tak je na jejich novém majordomovi, aby jim vysvětlil, že být v dnešní době bohatý neznamená to, co představují – žádná drahá Ferrari, nýbrž kola, žádná opulentní jídla, ale veganská strava, a tak dále. A když se jeden ze členů rodiny zamiluje do servírky, která nenávidí bohaté lidi, Tucciovi začnou předstírat, že jsou zase chudí. Díky všem zmatkům, které obklopují jejich nově nabyté bohatství, si rodina začne uvědomovat, že ať už chudí nebo bohatí, nejšťastnější jsou ve chvíli, kdy mohou být spolu a sami sebou. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (33)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Komedie, která nazepře italskou náturu. Hodně se v ní křičí a všeobecně se má všechno u prdele. Ovšem hlášek je tady plnej pytel (zaparkování ferrari v zakazané zoně a hláška na hlídače"klidně si ho odtáhni, mám jich ještě deset" ), ale film je taky hodnotný zdroj informací, například se dovíme, že bohatý lidi nesmažej, konečně jsem rád že jsem chudej a můžu žrát smažáka, film se nevyhýbá ani ekonomickému vzdělání (přijmy za měsíc 600Euro, výdaje 19 milionu euro - zkrátka ekonomická gramotnost v plný parádě". Zkrátka Itálie plná všeobecného humoru. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Neskutečně bláznivá, italsky typicky uječená komedie, která má místy tak brutální hlášky, že jsem měl co dělat, abych je vůbec ustál. Nemá moc smysl tu sypat hlášky z filmu. Enšpígl to už stihl udělat za mě. Snad jenom dodám, že druhý den jsem v práci u oběda přemýšlel, jestli si mám dát jídlo typické pro chudáky - smažený řízek nebo orientálskou hovězí pečeni s knedlíkem. Vyhrál řízek. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Herci trochu přehrávají. Mileniálové jsou dost sprostí. Scénář se mi nezná nejvydařenější. A závěrečné poselství vypadá umělé. Humor stojí na tradičním jiskření mezi venkovem a městem. Když jsem byl na Slovensku na workcampu, kde byla mladá Italka z Milána a starší Ital ze Sardinie, Ital mi říkal, že když přijede do Milána, dívají se na něj opovržlivě jako na Afričana, což se objevilo i v dokumentu. Itálie je prý rozdělena na dva světy - buranský jih a bohatý sever. Ve filmu bylo tolik vtípků, že jsem se nepřestával bavit. A ta pointa , zvrat na závěr! ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Vynikající Italská komedie těžící z nápadu, který je pro žánr Komedie téměř stvořený. Buranská sociálně chudá rodina žijící uprostřed ničeho vyhraje v loterii 100 miliónů euro a musí před všemi místními výhru tajit, protože každý v dědině by chtěl nějaký podíl. Dobře zvolená rodinka, solidní gagy, skvělé tempo, asi 5 dlouhých záchvatů smíchů a scénky, které budete chtít pustit všem známým. Viděno už 3x a pokaždé pecka. Scéna v restauraci je komediální vrchol !! 90% ()

Houbiczska 

všechny recenze uživatele

Film o chudé rodině, která vyhraje loterii a tím se přesune mezi bohaté a do vyšší společnosti. Nevím no, asi jsem od tohohle nápadu čekal něco víc. Nebylo to vyloženě špatné, mělo to hodně dobrých scén, ale bohužel jen “dobrých”, což je velká škoda, protože zde chybělo něco víc a něco, na co by si divák vzpomněl i za měsíc. Kvalitní nápad a lehce nadprůměrné zpracování, viděl jsem i lepší. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama