Tad Stones a tajemství krále Midase

Tad the Lost Explorer and the Secret of King Midas

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Španělsko, 2017, 85 min

Óscar Barberán (vyp.)

Moc příjemná propracovaná animace.. nic víc.(28.8.2018)

Zatímco první díl byl vcelku průhledná, ale milá a zábavná parodie na Indiana Jonese s různými narážkami na další známé filmy, dvojka je jen obyčejná a vcelku průměrná podívaná, která už ani není tak zábavná. Příběh není nikterak překvapivý a to, že většinu vtipu obstarává mumie, díky čemuž jsou jen v pozadí některé jiné (a dle mého v prvním filmu zábavnější) postavy, u mě příliš nefungovalo. 5,5/10(6.1.2018)

Prvni dil jsem nevidel, popravde ani jsem nevedel, ze nejakej je, ale po par lehce zmatenejch narazkach jsem to zjistil, ale myslim, ze neni absolutne potreba ho videt. Jinak pribeh je hodne, hodne zjednodusenej Indiana Jones michnutej Larou Croft, ale ocenuju, ze se furt jedna o docela akcni a dobrodruznej animak, tech tolik neni. Samozrejme musi dojit i na radoby vtipny zvirata (pes s papouskem) a o poznani vtipnejsiho sidekicka zombika/mumii. Samotnej animak je pak docela svizne natocenej, uplne stupidne to nepusobi, sem tam se da pobavit a pribeh je naprosto dostacujici, i kdyz desne jednoduchej, na animaci je videt, ze je levnejsi, ale zadny drama, takze za me nakonec vlastne spokojenost, o zadny veledilo se samozrejme nejedna, ale na evropsky pomery nadprumer.(24.8.2018)

V porovnaní s prvým dielom je to o niečo slabší, ale prekvapivo nie moc. Celkom náučný príbeh jak pre mladých, tak aj pre dospelých. Vtipných scén je trošku menej, ale tých menej je niekedy viac. Z mojej strany tri silnejšie hviezdičky. PS.: Ten vták s tabuľkami je stále neprekonateľný. Osobné hodnotenie: 75% (***) (20.5.2018)

V pohodičke zábavná detská jonesovka, zhruba na úrovni prvej časti.(30.8.2018)