Nerozvážní (amatérský film)

Komedie / Drama

Česko, 2015, 58 min

Bohdan Čermák

Celý film k dispozici zde: https://www.youtube.com/watch?v=fo-LXRSno14(30.12.2016)

Upřímně netuším, jak k tomuto snímku přistupovat. Pokud bych na první díl Nerozvážných měl pohlížet jako na "filmové dílo", které jsem objevil úplnou náhodou bez znalosti různých okolností a podmínek, tak bych spíše hodnotil odpadem či jednou hvězdou. Nicméně! Moc dobře vím, kam to tvůrci v následujících letech dotáhli a jak dokázali zlepšit svou úroveň. Proto k jejich prvnímu projektu je potřeba přistupovat s dost značnou nadsázkou a spíše než samotný film ocenit jejich snahu či odvahu. Navíc naprosto vyráží dech fakt, že tento a zároveň první film je točen na stejnou “kameru” jako o 3 roky mladší - znatelně hezčí počin “Srdce Zóny” K filmu samotnému, nebudeme si nic nalhávat, je v mnoha ohledech strašný ať už je to zvuk, herecké výkony či mnoho dalších aspektů. Z druhé strany nemůžu říct, že bych se nudil případně vůbec nesmál. Byť tvůrci odporně vykrádají Tarantina a další mafiánské klasiky, tak jsem se osobně bavil a rozhodně investovaného času nelituji, čehož byste si pánové měli vážit. Film špatný, ale tento první krok (nikoliv krůček) opravdu oceňuji! P.S. Jako první počin rovnou celovečerní trilogie?! To je teda pořádné sousto na úplné amatéry…(9.6.2019)

• - Celý film je kompletně natočen na iPhone 6. (Cermbo)

• - Natáčelo se v Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji. Důvodem byly různá bydliště herců. (Cermbo)

• - Kvůli amatérským podmínkám a nezkušenosti tvůrců se scénář měnil v podstatě za pochodu. (Cermbo)