Mosquito

USA, 1995, 92 min

Gary Jones

Gary Jones

William Shaffer

Ale copak. To tady nikdo nemá rád béčka? Jasně film je děsně levnej, ale zábavnost byla ne, nuda nenastala a to je to hlavní. Obří komáři byly fajn, pohyby byly poněkud neohrabané ale nebylo to tak strašné, sosáky používaly skutečně kamkoliv, dokonce i do oka jednoho rybáře. Tohle dílko je rozhodně zábavnější než Mosquito man. A taky "Leatherface" byl dost v klidu:-)(9.1.2010)

Prekvapujúco zábavné béčko o súboji prerastených hladných komárov a trochu strelených preživších, ktorí sa ani náhodou nemienia stať nedobrovoľne dobrovoľnými darcami krvi. Vzhľadom nato, že sa film natočil za smiešnych 200 000 dolárov, nevadia mi nepodarené animácie lietajúcich komárov a ani samotné bábkové modely komárov. Nesporným plusom filmu je partia podarených zlodejov, ktorých mozgom je Gunnar Hansen. Títo exoti sa postarajú o to, aby človek pri sledovaní niekde v kresle nezaspal. Samozrejme, ak si chcete film užiť, logiku treba vypnúť a zbytočne sa nepýtať, ináč sa môžete prichytiť pri špekuláciach typu, odkedy si komáre kladú vajíčka v pivniciach, prečo z komára napitého ľudskou krvou po rozpučení vytečie zväčša len žltozelený sliz alebo prečo má mŕtvola vodiča sediaca vo vnútri auta kľúč od zapaľovania vo vrecku od nohavíc. A to by vám, verte mi či nie, celkom skazilo zážitok.(4.6.2014)

Tak to už hej, béčko ako vyšité. Naháňačky s prerastenými komármi, ktorí vycicajú každého až na kosť. Nie je k tomu veľmi čo písať, lebo všetko je myslím jasné. Ako oddychovka a zábava na jeden večer to celkom stačí, len v tom preboha nehľadajte niečo viac.(27.3.2011)

Tohle možna zaplatil daky výrobce repelentu no zas tak moc penízů na to nedal. Da se říct že je to o velkych komárech co zmutovali bo nejaky meteorit spadnul a vytvořil radiácii. A mne se docela libilo jak si litaji po dakej rezervácii a sosaji turisty. První hodinu je velmi slušna komedie s važnym poselstvim bo za bruka je tu dosaděny komar a to by gusta Jung uměl vysvětlit bo ten jeho archetip z kterého sa lide boji bruku a i dalšího hmyzu je společny no invaze na zemekulu hrozi od bruku a ne od komaru bo jinej havěti. Ale tady je to jedno protože tady se o propagandu bruku nejedna, je to enem také so slabučkym talentem všech zučastněnych bo toto je nejlepší film režiséra – pak totiž točil ještě horší a lide co tam do kamery čučí su velmi nejisti , tak nejisti že po natačení šli dělat něco jiného. Jediny slavny co tam hraje je tento a to je zajimave se divat naten jeho ksicht skutečny no s masku byl 100x lepši.(24.6.2017)

„Mosquito“ není skvělý film, ale má ještě trochu spíše nádech 80. let než těch 90., má v sobě něco, co dovede na první pohled zaujmout, alespoň v případě, pokud máte rádi béčkové filmy. Trikově je snímek trochu naivní, ale právě triky jsou to, co je zde nejvíce povedené. Nechybí trocha nahoty, gore, které není dovedeno do extrému, a nakonec i celkem snesitelné postavy v jednoduchém příběhu.(9.12.2016)

• - Tvorca špeciálnych efektov Matt Hundley sa dostal k filmu až počas natáčania. Pôvodne vybraný špecialista si totiž raz odskočil po cigarety a viac ho už pri natáčaní nikto nevidel. (beso74)

• - Režisér Gary Jones plánoval v roku 1998 natočiť pokračovanie filmu, ale kvôli vtedajším negatívnym kritikám sa svojich plánov vzdal. (beso74)

• - Komáre nekladú svoje vajíčka na suchý povrch, ako je to zobrazené vo filme, naopak, vyhľadávajú vodné plochy, ako napríklad bažiny alebo močiare. (beso74)