Attic, The

Drama / Thriller / Horor

USA, 1980, 97 min

George Edwards

Gary Graver

Veľmi zaujímavý film. Režisérovi sa veľmi šikovne podarilo skĺbiť psychologickú drámu, komédiu a horor, tieto žánre sa neustále prelínajú. Hlavnou hrdinkou je Louise, dosť osamelá a labilná žena nespokojná so svojim životom (dokonca sa pokúsila o samovraždu), ktorá aj po 19 rokoch sníva o svojom snúbencovi, ktorý v svadobný deň zmizol. Neustále verí, že sa po ňu vráti. Okrem toho sa musí starať o svojho despotického otca pripútaného na invalidný vozík, ktorý ju neustále komanduje a týra. Jej jedinou radosťou je šimpanz, ktorého jej kúpila kamarátka, avšak otec jej nechce dopriať ani maličkú radosť. Najviac ma pobavili momenty, v ktorých si Louise predstavovala, akými možnými a nemožnými spôsobmi by ho najradšej zniesla zo sveta. V druhej polovici filmu nás čakajú viaceré prekvapenia a záverečné odhalenie v podkroví je majstrovským hororovým vrcholom, ktorý som musel chvíľku rozdýchavať. Hlavná hrdinka predviedla obdivuhodný výkon.(9.12.2010)

Invalida Ray to zmákol na výbornú napriek zatknutiu samotným Columbom. Príjemný thrill zvládnutý vkusnou réžiou, ktorú náležite využila skvelá Carrie. Určite žánrovo vydarený krok do rokov 80tych.(16.3.2014)

Dobré herecké obsadenie pomáha tomuto psychologickému thrilleru. Mierne nadpriemerný snímok.(22.10.2011)