Hindi Medium

Komedie / Drama

Indie, 2017, 132 min

Cílem filmu je poučit publikum a poukázat na problém. Aspoň zpočátku se o to snaží zábavnou formou, pak ale převáží moralita.(5.10.2017)

Irrfan Khan mě poslední dobou překvapuje... Batra je majitel obchodu s látkami a značkovým oblečením, peněz vydělává dost, ale i tak je takový skromnější, jeho žena Meeta skromná bohužel není... jejich dcera Pia je normální dítě... pobavilo, jak potřebovali v žádosti popsat vlastnosti jejich dcery, museli využít služeb spisovatele.... je to zábavné sledovat... 3***(8.1.2018)

Typická hindošina skôr priemerného charakteru, príbeh riadne poťahaný za vlasy, ale Irrfan má tak neskutočnú (nevtieravú) charizmu, že o hviezdu hore to muselo ísť.(25.9.2017)

Tak toto sa nedá nazvať inak ako herecký koncert Irrfana Khana, ktorý je hercom tisícich tvári a aspoň mňa osobne vždy prekvapí. Zaujímavý príbeh o rodičoch, ktorí sa snažia akýmkoľvek spôsobom dostať svoju dcérku na najvychytenejšiu školu v Dílií a nezastavia sa ani pred odsťahovaním sa do chudinskej štvrte. Je to úsmevný, milý ale hlavne vážny a k zamysleniu nabádajúci film, z ktorého ako to už v Indických filmoch býva, vyplýva silné mravné memento. Napriek viac ako dvojhodinovej dĺžke, na Indiu dosť šetrnej, film neoplýva tanečnými piesňami. Piesne sú, ale skôr detského rázu, nakoľko sa film vlastne celý točí okolo detí.(19.8.2017)

Akože nie je to žiadny zázrak. Len je to príjemné. Neťahá to za emócie čo je celkom prekvapivé a je to v zásade herecký koncert Irrfana Khana. Ten je naozaj výborný. Inak pekný film o chudobe, vzájomnej pomoci a priateľstve. Užil som si to a hoci je to skôr ten typ filmu, ktorý sa neudrží dlho v pamäti a ktorý nemá výrazne silnú scénu, je natoľko príjemný že trošku nadhodnocujem. Čo všetko neurobíme pre svoje deti :)(30.10.2018)