Hindi Medium

Indie, 2017, 132 min

Saket Chaudhary

Saket Chaudhary

Laxman Utekar

Můj oblíbenec Irrfan zase v hodně sympatické roli a zase skvělý. Saba Qumar ušla, ale ta její postava, nevím no. Hrozná ambiciozní manipulátorka. Osobně bych vedle takové ženštiny žít nedokázal a díky tomu se mi k její hrané postavě vybudovala averze, která mě neopustila do konce filmu. Ovšem příběhově si mě film nakonec hodně získal, zvláště tou chudinskou částí i když tam mi zase vadil Deepak Dobriyal, který vyloženě přehrával a zrovna jemu jsem tu chudobu nevěřil ani na chvíli, ani v jedné situaci, ten se prostě se svou postavou nezžil, byla to spíše tragikomická loutka. Indové mají rádi ve svých fimech proslovy a to v nebývale hojné míře, jenže ten co je v tomto filmu se mi nelíbil, protože v dané situaci, by ho to prostě nenechali vyříkat, natož ho pak nechat odejít. Obzvláště s indickými zvyky a náturou, by jej hnali, že by to možná ani nepřežil, natož že by si tam vklidu sednul a mluvil. Ale chápu, že to mělo mít morální poselství pro Indy a Indii skrze tento film, který je pro ně celkově takovým pokáráním jejich situace, se zaměřením na školství. Ale bavil jsem se jinak dobře, bylo na co koukat.(12.9.2017)

Cílem filmu je poučit publikum a poukázat na problém. Aspoň zpočátku se o to snaží zábavnou formou, pak ale převáží moralita.(5.10.2017)

Typická hindošina skôr priemerného charakteru, príbeh riadne poťahaný za vlasy, ale Irrfan má tak neskutočnú (nevtieravú) charizmu, že o hviezdu hore to muselo ísť.(25.9.2017)

Tak toto sa nedá nazvať inak ako herecký koncert Irrfana Khana, ktorý je hercom tisícich tvári a aspoň mňa osobne vždy prekvapí. Zaujímavý príbeh o rodičoch, ktorí sa snažia akýmkoľvek spôsobom dostať svoju dcérku na najvychytenejšiu školu v Dílií a nezastavia sa ani pred odsťahovaním sa do chudinskej štvrte. Je to úsmevný, milý ale hlavne vážny a k zamysleniu nabádajúci film, z ktorého ako to už v Indických filmoch býva, vyplýva silné mravné memento. Napriek viac ako dvojhodinovej dĺžke, na Indiu dosť šetrnej, film neoplýva tanečnými piesňami. Piesne sú, ale skôr detského rázu, nakoľko sa film vlastne celý točí okolo detí.(19.8.2017)