Kim Dotcom: Lapen v síti

(festivalový název)
  • Nový Zéland Kim Dotcom: Caught in the Web (více)

V roce 2012 byl zakladatel webové stránky Megaupload spektakulárně zatčen zásahovou jednotkou se samopaly a obviněn z internetového pirátství. Kdo je vlastně Kim Dotcom, zločinec a parazit, nebo bojovník proti cenzuře a oběť tajných služeb? Prostřednictvím výpovědí samotného Dotcoma, jeho nejbližších přátel, spolupracovníků, právníků, ale i oponentů film nabízí napínavý a spletitý životní příběh milionáře a bývalého hackera. V 90. letech s nástupem internetu pohádkově zbohatl, později vstoupil do politiky, ale také se dotkl dna a přišel o všechno. Na základě velkého množství unikátních archivních záběrů ze zákulisí se postupně skládá obrázek aktivit tohoto kontroverzního podnikatele, který nabízí náměty k zamyšlení, zda je Kim věrozvěstem nezištného sdílení, nebo skutečně zločinec, který přispěl k porušování autorských práv a připravil tak hudební vydavatelství a hollywoodská studia o jejich právoplatné zisky. (Jeden svět)

PaulCZE

Lesk a bída Kimova impéria. Pomalu ho dohání karma, ale jestli dožene i všechny ty zkorumpované politiky, úředníky, soudce, nenažraná filmová a hudební vydavatelství a partu jejich vymahačů těžko říct.. ()

zdeminem

Prostě využil možnosti, které mu tenhle systém nabídl a pak se to systému nelíbilo. Hezký pohled na případ, o kterém mainstreamová média informovala pouze po samotném zatčení a zabavování majetku. Co se dělo a děje pak? Mrkněte na film - 85% ()

Naby

Celkem zajímavý příběh, i když je hodně jednostranný. Je tam spousta informací co člověk ani nevěděl :-). Pro lidi z IT branže a pro ochránce lidských práv asi povinností ;-). Celkem 3,9* ()

Bluepiggie

Pěkně natočeno, osobně fandim, každému jako je on, cenzura nás nikam neposune, a stejně tak jako naši předci, si z ciziny tahali zakázané knížky, my si taháme zakázané filmy dokumenty a další věci z kterých se učíme, tím, že tu jsou lidi jako on, kteří lehce ukážou cestu, jak to udělat je jedině dobře, kriminální věci, pornografie a další špatné věci tu byli a vždy budou, proto nevidim nic špatného to kontrolovat, ale zakázat uplně, je hloupost... jen mi je ho líto, že si vzal tak krasnou ženu, která od něj utekla hned jak to vypadalo, že příjde o prachy.... pokud to tak je, možná se mýlim ()

stret

Dokument nás tak nejak masíruje na stranu .com-a. Ale vecne je zrejmé o čo v tom biznise šlo. Predsa z toho ale vyšlo niečo dobré - nasmerovanie distribúcie internetom legálnymi kanálmi - inak by senilovia z amerických distribučných spoločností stále lisovali cd-čká. Celkovo dobré, na rozdiel od filmu od Assangeovi a o Snowdenovi ani nehovoriac. Poznamenávam, že "zakázané" a "ukradnuté" je rozdiel. ()