Maminka mrtvá a nejdražší

Erin Lee Carr

Bryan Sarkinen

Ian Hultquist

Andrew Rossi

Nie všetko mi prišlo úplne “košér”, no toto je skutočne prazvláštny, podivný “prípad”, pričom sa človek počas sledovania obdobných dokumentov, len zriedka kedy pristihne pri myšlienke, že je všetko presne tak, ako má byť.(9.12.2017)

V americe je všechno možný aneb takovej bizár nevymyslíš! Pokud by mělo nějaké slovo vystihovat tento příběh, tak je to rozhodně výraz šokující. Představte si, že vaše matka vás celý život přesvědčuje o tom, že trpíte asi 30ti nemocemi a je tak přesvědčivá, že tomu uvěříte vy, váš otec, vaše okolí i lékaři. Díky shodě mnoha náhod a okolností do sebe vše tak nešťastně zapadlo, že výsledek je opravdu děsivý. No není se čemu divit, když by se vám po mnoha letech takového útlaku splaší kladiva... Doporučuju!(22.5.2019)

Sociální tématika. Obě hlavní postavy vypadají fyzicky i duševně jako nějaký poddruh Homo sapiens sapiens. A do toho se nějaký típek do jedné zamiluje. Velmi odporný příběh.(3.12.2018)

Na konci už si člověk není jistý, co všechno tedy je pravda a hlavně jak je na tom s fabulací a intelektem samotná Gypsy Rose. Ale to čím si prošla, to je tedy brutální. Šíře psychických poruch je opravdu nekonečná, Dee Dee byla očividně velmi zdatná manipulátorka, přesto mě překvapilo, že v dokumentu nebylo více konfrontací lékařů.(14.4.2018)

Dechberouci dokument neuveritelneho pribehu. Celou dobu si rikate, ze tohle nemuze byt pravda. Asi hodinu po shlednuti jsem uvazovala, kdo za to muze....Vinu bych dala rodicum Dee, kteri vedeli, ze neni normalni, ale nic s tim nedelali, i ona za to nemohla, jelikoz dle doktoru byla nemocna a tak vznikl zacarovany kruh. A dale doktorum, to nekomentuji, protoze nechapu, jak nekdo nekomu muze delat nejaky zasah do tela, aniz by si neudelal sam nejake vysetreni, obvolal doktora a tak.... Tenhle pribeh clovek opravdu nepochopi.(4.2.2018)

• - Väčšina zubov, ktoré Gypsy Rose mala, jej vypadla ako vedľajší účinok liekov, ktoré jej matka dávala vrátane liekov na rakovinu. V dokumente je vidno, ako sa jej zuby menia, až nakoniec musela nosiť protézu. (Game90)