Špionáž v divočině (TV seriál)

• Česko

John Downer

David Tennant (vyp.)

Philip Dalton

Imogen Pollard

Mix vtipných scén vycházejících z toho, že k tlupě zvířat přidáme jejich robotický klon, a nádherných záběrů se docela povedl. Některá zvířata reagují skutečně zábavně, jiná jako opice dokonce dokáží nad "mrtvolou" robotického mláděte smutnit a dělat rituál při úmrtí člena tlupy. Jo, tohle se povedlo, i když to na začátku vypadalo trochu divně.(14.9.2019)

• Scallywag

Špión sem a to mě poser tam....na slovo špión jsem po shlédnutí jednoho dílu naprosto alergický, nejenom že se o nich mluví skoro celou stopáž, ale záběry na tyhle nemotorně se pohybující loutky zaberou cca 30 % dílu. Nemluvě o tom, že ty jejich záběry jsou v 90% úplně k hovnu, protože nic zajímavé nepřinášejí, vše je dobře vidět na záběrech z klasických kamer. Nevim no... ŠPIÓN!!(19.1.2018)

Jediný dokument, který bych možná slyšel raději v originále (páč Tennant je prostě Tennant a český narátor má takový podivný hlas), ale to je jediné... Jinak je to super. Tvorbě Davida Attenborougha to samozřejmě nesahá ani po kotníky a ani to nenabízí nic, co by už nebylo natočeno dříve, ale právě ti zvířecí špioni (kteří mimochodem vypadají fakt luxusně) tomu dodávají punc zajímavosti, protože pod sloní nohy nebo do krokodýlí tlamy se jen tak nějaká kamera opravdu nedostane. A i právě díky těm špionům je tam dost humorných situací, které zase nejsou v těch jiných dokumentech. Takže prostě paráda. 85%.(16.9.2019)

Dokument o přírodě, který nejen poučí, ale i pobaví. Většinu záběrů mají na svědomí desítky jiných miniaturních kamer a dronů, než třeba ten vtipný Gremlin skrývající se v pařezu, každopádně nápadité, vtipné i s ojedinělými záběry :-) Každopádně klobouk dolů filmařům fauny za jejich vynalézavost, trpělivost a hravost. K dokonalosti mi chyběl především více charismatičtější komentář. (viděl jsem cz dabing). 90%(4.2.2018)

"U surikat pojízdné termitiště nevzbudilo žádné obavy." A o tom to je. Kamery v šutrech, falešných zvířatech či čemkoli jiném jsou jen falešnou zástěrkou toho, že je to jen další z mnoha dokumentů o zvířatech. Já se tedy taky občas rád podívám na orangutana řezajícího pilou větev, pštrosici balamutící levharta či veverky schovávající ořechy, ale radši mám přírodu za domem.(11.2.2018)