Reklama

Reklama

Špionáž v divočině

(seriál)
  • Česko Špióni v divočině (více)
Dokumentární
Velká Británie, 2017, 8x53 min

Režie:

John Downer

Hrají:

David Tennant (vypravěč)
(další profese)

Obsahy(1)

Jsme opravdu tak odlišní od našich zvířecích příbuzných? Co odhalí skryté kamery v dokonalých robotických zvířecích replikách? Další cyklus z dílny tvůrců, kteří vytvořili zcela novou generaci maskovaných kamer, jež vypadají jako zvířata, která sledují, a dokonce se i tak chovají. Vyslali je natáčet své opravdové kamarády ve volné přírodě, jak milují, truchlí, podvádějí a vynalézají nová řešení problémů. Každá epizoda je zaměřena na jednu vlastnost, o kterých jsme se ještě nedávno domnívali, že je pouze lidská: na lásku, inteligenci, přátelství i schopnost klamat a podvádět. (Česká televize)

(více)

Recenze (17)

GeusX 

všechny recenze uživatele

Dokument o přírodě, který nejen poučí, ale i pobaví. Většinu záběrů mají na svědomí desítky jiných miniaturních kamer a dronů, než třeba ten vtipný Gremlin skrývající se v pařezu, každopádně nápadité, vtipné i s ojedinělými záběry :-) Každopádně klobouk dolů filmařům fauny za jejich vynalézavost, trpělivost a hravost. K dokonalosti mi chyběl především více charismatičtější komentář. (viděl jsem cz dabing). 90% ()

otík 

všechny recenze uživatele

Mix vtipných scén vycházejících z toho, že k tlupě zvířat přidáme jejich robotický klon, a nádherných záběrů se docela povedl. Některá zvířata reagují skutečně zábavně, jiná jako opice dokonce dokáží nad "mrtvolou" robotického mláděte smutnit a dělat rituál při úmrtí člena tlupy. Jo, tohle se povedlo, i když to na začátku vypadalo trochu divně. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Jediný dokument, který bych možná slyšel raději v originále (páč Tennant je prostě Tennant a český narátor má takový podivný hlas), ale to je jediné... Jinak je to super. Tvorbě Davida Attenborougha to samozřejmě nesahá ani po kotníky a ani to nenabízí nic, co by už nebylo natočeno dříve, ale právě ti zvířecí špioni (kteří mimochodem vypadají fakt luxusně) tomu dodávají punc zajímavosti, protože pod sloní nohy nebo do krokodýlí tlamy se jen tak nějaká kamera opravdu nedostane. A i právě díky těm špionům je tam dost humorných situací, které zase nejsou v těch jiných dokumentech. Takže prostě paráda. 85%. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"U surikat pojízdné termitiště nevzbudilo žádné obavy." A o tom to je. Kamery v šutrech, falešných zvířatech či čemkoli jiném jsou jen falešnou zástěrkou toho, že je to jen další z mnoha dokumentů o zvířatech. Já se tedy taky občas rád podívám na orangutana řezajícího pilou větev, pštrosici balamutící levharta či veverky schovávající ořechy, ale radši mám přírodu za domem. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Dokumentárne filmy o zvieratách, ich živote, správaní, konaní a ďalších aspektoch ich životov mám rád. Dokážu ma zaujať dobre spracované snímky o hoci ktorom živočíšnom druhu. Naposledy som si doslova zgustol na štvordielnom dokumente z produkcie Veľkej Británie. Televízny titul z dieľne BBC Natural History Unit, ktorý sa odvysielal v rámci edície BBC Earth pod názvom "Špión v divočine" (Spy in the Wild), som si vychutnal. Vyslať robotické, animatronické napodobeniny zvierat so zabudovanou kamerou medzi skutočné, divo žijúce zvieratá do ich prirodzeného prostredia bol geniálny nápad. Niečo podobné som ešte doteraz nevidel. Výborne som sa pri tom pobavil, zhliadol som nádherné zábery a mnoho nových informácií som sa dozvedel. **** ()

Galerie (46)

Reklama

Reklama