Reklama

Reklama

Špionáž v divočině

(seriál)
  • Česko Špióni v divočině (více)
Velká Británie, 2017, 8x53 min

Režie:

John Downer

Hrají:

David Tennant (vypravěč)
(další profese)

Obsahy(1)

Jsme opravdu tak odlišní od našich zvířecích příbuzných? Co odhalí skryté kamery v dokonalých robotických zvířecích replikách? Další cyklus z dílny tvůrců, kteří vytvořili zcela novou generaci maskovaných kamer, jež vypadají jako zvířata, která sledují, a dokonce se i tak chovají. Vyslali je natáčet své opravdové kamarády ve volné přírodě, jak milují, truchlí, podvádějí a vynalézají nová řešení problémů. Každá epizoda je zaměřena na jednu vlastnost, o kterých jsme se ještě nedávno domnívali, že je pouze lidská: na lásku, inteligenci, přátelství i schopnost klamat a podvádět. (Česká televize)

(více)

Recenze (18)

Autogram 

všechny recenze uživatele

Filmári z BBC už viackrát použili napodobeniny zvierat na maskovanie skrytých kamier. Tentoraz to dotiahli na ďalší level, pretoze umelé zvieratá sa pohybujú, chodia a vydávajú typické zvuky. 1. Láska: Krokodíly umelých špiónov prenášajú spolu s ďalšími mláďatami do vody alebo slony ich obchádzajú, aby im neublížili. Vznikali tak aj trochu zvláštne neprirodzené situácie, keď opice hulmani svojho umelého člena rodiny zvalili z konára na zem a keď sa nehýbal, považovali ho za mŕtveho a vytvorili smútočné zhromaždenie. Imitácia bola dokonalá a nejako mi ich bolo ľúto, ako ich podviedli. Šimpanzy ale mali pri umelej korytnačke jasno za pár sekúnd a hneď z nej bola hračka, o ktorú sa dalo aj pobiť. 2. Inteligencia: Bystrá myseľ slúži hlavne na získanie potravy tam, kde menej bystré tvory nemajú šancu. Okrem známych scén malých opíc, ktoré rozbíjajú orechy s použitím kamennej nákovy a kladiva je zaujímavá aj výroba nástrojov, čo zvládnu nielen naši najbližší príbuzní šimpanzi, ale aj vrana dôvtipná. Ešte milšia je samica orangutana, ktorá po kúpeli s mydlom sa rozhodne pílou rozpíliť konár a pri tom odfukuje piliny. 3. Priateľstvo: Surikaty a ich súdržnosť sú dobre známe a sú aj vďačným objektom pre kamery a diváka. Spoločne tak zvládnu aj špiónsku kobru, o ktorej sa rýchlo presvedčia, že je neškodná. Putovanie vlčieho mláďaťa bolo trochu dlhé, ale aj nervy drásajúce. Niektoré špiónske vymoženosti mi už pripadali akoby na hlavu postavené a trochu zbytočné. Neobyčajné priateľstvo krokodíla a neveľkých vtákov ležiakov umožňuje, aby si navzájom ochránili svoje vajíčka a potomstvo. Keď šimpanzi lovili paviánov, pripadali mi celkom ako partia poľovníkov v lese a nakoniec sa aj kamarátsky podelili s neúspešnými lovcami. 4. Darebáctvo: Skok makakov z veže do bazéna nemá chybu. Skutočný adrenalínový test ako u človeka. Ešte neslušnejšie správanie predvádzajú drogujúce delfíny alebo lemury v tranze. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Mix vtipných scén vycházejících z toho, že k tlupě zvířat přidáme jejich robotický klon, a nádherných záběrů se docela povedl. Některá zvířata reagují skutečně zábavně, jiná jako opice dokonce dokáží nad "mrtvolou" robotického mláděte smutnit a dělat rituál při úmrtí člena tlupy. Jo, tohle se povedlo, i když to na začátku vypadalo trochu divně. ()

Reklama

bobstock 

všechny recenze uživatele

Skvělý nápad s robotickými zvířátky. Tolik krásných a detailních záběrů, spousta nových poznatků z chování zvířat dokazujících často vyšší inteligenci a velkou podobnost s chováním lidí. Vtipné, co všechno se zvířata dokáží naučit či odkoukat od nás. Osobně nejlepší nápad na robo-špióna byla jezdící hromada sloního trusu, která dokázala ještě vyslat malé hovínko s kamerou. :) 85% ()

GeusX 

všechny recenze uživatele

Dokument o přírodě, který nejen poučí, ale i pobaví. Většinu záběrů mají na svědomí desítky jiných miniaturních kamer a dronů, než třeba ten vtipný Gremlin skrývající se v pařezu, každopádně nápadité, vtipné i s ojedinělými záběry :-) Každopádně klobouk dolů filmařům fauny za jejich vynalézavost, trpělivost a hravost. K dokonalosti mi chyběl především více charismatičtější komentář. (viděl jsem cz dabing). 90% ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Jediný dokument, který bych možná slyšel raději v originále (páč Tennant je prostě Tennant a český narátor má takový podivný hlas), ale to je jediné... Jinak je to super. Tvorbě Davida Attenborougha to samozřejmě nesahá ani po kotníky a ani to nenabízí nic, co by už nebylo natočeno dříve, ale právě ti zvířecí špioni (kteří mimochodem vypadají fakt luxusně) tomu dodávají punc zajímavosti, protože pod sloní nohy nebo do krokodýlí tlamy se jen tak nějaká kamera opravdu nedostane. A i právě díky těm špionům je tam dost humorných situací, které zase nejsou v těch jiných dokumentech. Takže prostě paráda. 85%. ()

Galerie (46)

Reklama

Reklama