A Prayer Before Dawn

• Francie Une prière avant l'aube (více)
Drama / Sportovní / Životopisný
Velká Británie / Francie, 2017, 116 min

Drogově závislý boxer Billy Moore (Joe Cole) skončí v thajském vězení, kde si prožívá osobní peklo. Jeho situace ho nakonec dovede k pokusu o sebevraždu. Naději najde v thajském boxu. Ve vězení začne trénovat a brzy dostane šanci zápasit. Netrvá to dlouho a převedou ho do cely pro bojovníky. Billy v náročném bojovém sportu najde nový smysl života a způsob, jak se vypořádat s realitou nechvalně proslulého thajského vězení. Bude to ale stačit, aby se dostal přes svou drogovou závislost? (jkpj22)

manolo1

filmy podle skutečných události bývají většinou nadprůměrné...až na výjimky jako je třeba tahle...tvůrci si měli lépe zvolit námět...koukat se 2 hodiny na film o nějakém psychický nevyrovnaném feťackém boxerovi, který skončí v thajském vězení a děla vše proto aby dostal svojí denní dávku - je pro mně mrhaní časem...asi po 45 minutách jsem to vypnul ()

goauld

Tak po shlédnutí tohoto naturalistického snímku jsem si řekl, že jakákoliv částka za pašování drog po Thajsku by fakt za to nestála. Vysoké hodnocení napomáhá tomu, že v dané věznici neúčinkují herci, nýbrž reální vězni (a musí se říct vzápětí, že herci by toto nedokázali tak podat, ani po 20letém působení na FAMU ;-)). Ono i pro otrlého mladého boxera je zcela odlišné prostředí věznic, absence použitelné řeči (někteří třebas anglicky uměli, ale co si počne takovej Čech/Madar/Slovák/Polák .... zkrátka člověk z neanglofonní země??? Ten by tam zajisté dlouho nepřežil), dostatečná celková "nevraživost" (dyt on tam byl jediný běloch!! a ještě k tomu tetováním nepoznamenaný !!! to je pak hnedka středem pozornosti (samozřejmě v negativním slova smyslu)). Samozřejmě, že další otázka by byla útěku z dané věznice.... Sice by se mohlo zdát, že zdejší ostraha nedisponuje zrovna dostatečným arzenálem palebných zbraní, ale .... ikdyby se mu útěk zdařil, tak celkově zcela odlišné prostředí (pokud zrovna není v dané oblasti dostatečně znalý věcí) by mu mnoho zrovna nepomáhalo, tudíž by byla otázka času, než by byl znovu lapen.... a na dýl než 3roky. Co se týče brutality... je uvěřitelná. Narozdíl od "humánních" věznic známých z evropy/USA je zde případné zneužití/znásilnění mnohem snažší a v podstatě možné jakoukoliv noc, nebot pokud nic jiného tak "velký bratr" se tam zrovna moc nenachází. A to nemluvě o "klimatu" (čti smradu) v daných ubikacích, bo v Thajsku nepanuje zrovna teplotně příjemné klima a mít tam denodenně přítomnost 50-100 zpocených těl v bezprostřední blízkosti, to fakt už ocení pouze "fajnšmekr".... Takže děkuji - nemusím mít všechno. :-) ()

Bixbi

Dávám 4 hvězdy, protože atmosféra toho filmu je podle mého k nezaplacení. To že je to točené vážně ve vězení a vážně s fighterama z lochu je neskutečné. Příběh je tak trochu klišé, ovšem líbí se mi jak se moc nehrabe v nedůležitostech. Jako třeba jak se tam sakra dostavali ty drogy, proc mu ty drogy dával zrovna tenhle dozorce.. Ne prostě je dostal a hotovo, o to jak tady přece nejde. Opravdu jsem dlouho neviděl film, který by mi takhle surově namlátil do hlavy, že život není vždycky procházka růžovým sadem. ()

mdf

Špinavé a brutální thajské vězení je dobrý lék pro drogově závislého boxera,který se s několika odbornými kurzy thaiského boxu dostane asi do lepšího života. ()

hujerita

Chcel som dať 4 hviezdy , ale myslím si že 3 stačia. Depresoidné a od začiatku to vyzeralo , že ten chlapec dobre neskončí. Holt mýlil som sa a zasa raz život napísal depkový pravdivý príbeh. Za pozretie, ale stojí. ()