poster

A Prayer Before Dawn

 • Francie

  Une prière avant l'aube

 • USA

  A Prayer Before Dawn

Drama / Sportovní / Životopisný

Velká Británie / Francie, 2017, 116 min

Scénář:

Jonathan Hirschbein

Kamera:

David Ungaro
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Karamanlis
  ****

  A Prayer Before Dawn je extrémne surová väzenská dráma, plná brutality, beznádeje, potupy a prejavov najnižších ľudských pudov, vďaka čomu sa aj nechválne známe brazílske Carandiru v porovnaní s thajskou väznicou Klong Prem javí byť vcelku vľúdnym miestom... Výhrady mám voči predstaviteľovi Billyho Moorea - Joeovi Coleovi. Skutočný Moore bol drsný liverpoolský grázel a príležitostný boxer, vymetajúci už od svojich 17 rokov najrôznejšie kriminály (tieto prechádzajúce bohaté väzenské a zločinecké skúsenosti mu počas jeho "thajského dobrodružstva" dosť pomohli) a nie vyhúkaná trasorítka akou je Cole. Je jasné, že Thajsko nie je Veľká Británia, otrasné pomery v Klong Prem museli šokovať aj ostrieľaného recidivistu akým bol v tej dobe Moore a robiť tu ramená by sa mu nemuselo vyplatiť, domnievam sa však, že táto snímka ho zámerne vykresľuje ako väčšieho outsidera než v skutočnosti bol. Myslím si, že keby reálny Billy Moore vyzeral a pôsobil tak zraniteľne ako jeho filmový stvárniteľ Cole, jeho zadnica by už počas prvej noci v thajskom väzení spoznala "stredovek".(30.7.2018)

 • viperDavid
  ****

  Spíš film o závislosti a Thajským věžením. Koukat jak se vystřídaj na kámošově prdeli asi někoho vzrušuje, ale mě ně. Asi bych nechtěl být i se svou výškou ....i když malou tak na její extrémní.. být v jejich vězení. Box nebo Thaj box v tom nehraje až tak velkou roli. Je to prostě o přežití smažky. Ale docela se to povedlo. Dobrou noc(9.8.2018)

 • Chrustyn
  ***

  Čekal jsem film z prostředí thajského boxu, který bude plný drsných a krvavých zápasů. Bohužel pro mě je film z větší části drsná exkurze do thajského vězení, kde jsou vězni brutálně znásilňováni nebo biti. Samotné zápasy jsou jen malou částí a popravdě působily hodně amatérsky. Scény z vězení jsou ale dostatečně působivé, aby film zaujal alespoň v této rovině.(1.10.2018)

 • luka4615
  *****

  Po snímcích "Shot Caller" a "Brawl in Cell Block 99" přichází další skvělý film z vězeňského prostředí. A Prayer Before Dawn se může pochlubit skvělým střihem, scénářem, kamerou a reálným podhoubím podle autobiografické knihy Billyho Moora, který v thajské věznici strávil tři dlouhé roky. Snímek rovněž zaujme syrovou, ba téměř animální brutalitou, která provází téměř všechny kroky hlavní postavy a postav kolem něj. Je fascinující a zároveň děsivé sledovat, jak se lidé za zdmi vězení mění v krvelačná zvířata prahnoucí po pomstě, krvi a boji. Přičtěte si toto všechno ke skvěle nasnímaným soubojům v ringu a faktu, že zde hrají skuteční vězni a dostanete film, který Vás ve finále zcela odrovná. A Prayer Before Dawn je tedy dalším nenápadným filmem, který v mnohých ohledech předčí filmy z holywoodské produkce. Skvělá práce!(28.7.2018)

 • Martin741
  ***

  Jean-Stephane Sauvaire mne osobne nic nehovori, a to uz prehlad v reziseroch mam. Ono sa to tvrari ako drsna vazenska drama, bojuje sa vo velkom, jediny herec je tu Dzou Kol - zvysok hraju totalni neherci, a teda filmovy divak nemoze ocakavat herecke vykony. Kamera na urovni, to jo, len sa mi zdalo, ze reziser a herci sa nevedia vymanit zo zavedenej sablony - bezcielne prechadzky z A do B a do C - boxerske zapasy- Prechadzky -zapasy, prechadzky -zapasy. Do toho vatovo plane plky o nicom, a na poli vazenskych filmov uz mam svojich favoritov - tento to ale nebude : 69 %(31.7.2018)

 • - Skutečný Billy Moore si ve filmu zahrál roli svého vlastního otce, který zemřel na rakovinu těsně před natáčením. (Punisher)

 • - Tetování, které má na zádech Billy Moore, je skutečně vytetované v thajské věznici a vytetovat ho trvalo celý týden. Nebyli použité jehly, ale struny z kytary spojené s kusem bambusu. (ARI50)

 • - Joe Cole strávil několik měsíců intenzivního tréninku thajského boxu, a také strávil nějaký čas se skutečným Billy Moorem a jeho rodinou v Liverpoolu. (Punisher)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace