A Prayer Before Dawn

Předloha:

Billy Moore (kniha)

Jonathan Hirschbein

David Ungaro

No veru, v takej thajskej väznici by som nechcel byť, ani len 10 minút - drsné, smutné, skľučujúce... Avšak na druhú stranu je trocha na škodu, že sa pozabudlo na samotný príbeh a zameranie sa na postavy. Okrem tej hlavnej, tu už nebola ani jedna výrazná, všetky mi splynuli do jednej veľkej sivej masy. Žiaden extra záporák, alebo kamarát (až na tú transku), takže emotívna stránka bola slabšia. No depresívna a skľučujúca atmosféra, ktorú snímok dokázal navodiť si slabší nadpriemer určite zaslúži. 70/100(3.8.2018)

Surový film, který si neklade ambice emocionálně prožít vnitřní roztrhání Billyho, kterého drogová závislost dožene do Thajské věznice. Film pracuje s rovinou dezorientovaného hlavního hrdiny, thai-boxera, čemuž vydatně napomáhá kamera a všudypřítomná nepříliš přeložená thajština. Bezmoc, marnost, bezvýchodnost a zmatenost spolu s násilím a nulovou empatií poodhalí divákovi nevídaný kout světa.(1.8.2018)

Vězeňské peklo v Thajské věznici!! Vězeňským filmům se minulý rok velmi dařilo ( Shot Caller i Cell Block 99 byly skvělé přírůstky do žánru), letos však jasně vítězí tohle. Hlavním hrdinou je Britský boxer, který žije v Thajsku, propadá drogám, sám je i dealuje a za ně si jde taky odsedět trest do místní vyhlášené věznice, kde mimochodem místo herců hrajou opravdoví vězni. Na Rottenech svítí 100% s vykřičníkem a já tleskám a přikláním se k hodnocení. Ze všech vězení, co jsem ve filmech viděl ( Britská, Americká,Dánská) tak Thajská definitivně patří k těm nejhorším. Všichni spí na zemi jak zvířata v jedné místnosti namačkaní vedle sebe, nováčci jsou znásilňováni na kameře a není to vůbec pěkný pohled Vám povím. Má to hodně realistický a autentický tón, Thajšťí pokerovaní vězni jsou na pohled nepříjemní, dějí se zde brutální a ošklivé věci,samotná atmosféra toho neobvyklého prostředí je perfektní a na diváka to má brutální dopad. Joe Cole to zahrál velmi přesvědčivě a oko fanoušků potěší i Muay Thai vězeňské zápasy( Ale samotné fighty až tak neoslní) Bezútěšná Pecka založená dle skutečného příběhu! 85%(23.7.2018)

Po minuloročných Brawl In Cell Block 99 a Shot Caller je tu ďalšia parádna väzenská rezba. Tentokrát priamo z jednej z najhorších väzníc sveta, thajského "hotelu all inclusive" Bang Kwang. Mladý anglický boxer, feťák a predajca drog Billy Moore pocíti, čo je to pád na samotné dno, keď mu na dvere zaklope nekompromisná thajská polícia a jemu nepomôže ani to, že si nelegálny obsah svojho jedálenského stolíka natlačí do prdele. Potom začína to pravé peklo. Viac ako 7000 tvrdých kriminálnikov napchatých v neskutočných podmienkach hlava na hlave ( a to doslova), na okolo sa to hemží vrahmi, násilníkmi a iným ľudským odpadom, pre ktorých je jediný beloch v base "príjemným spestrením" ich inak nudných a dlhých dní. Je potrebné si získať rešpekt, ale s tým Billy nebude mať problém. "Rozbije hubu každému v tom pojebenom väzení". Hlavne za poriadny fet... teda postačí aj ten sračkový. Vraví sa mu yaba a v Thajsku je to dobre známa s/hračka. Najmä pre mladých. A to hlavne vďaka svojej cene, dolár za kus. No nekúp to!! Keď Billy príde na to, že fetovať už nemá cenu, stane sa z neho doslova Jean Claude van Damme na druhú. Boxuje a bojuje aj za cenu svojho života. Musím priznať, že sa na to dobre pozeralo. Film je kvalitne spracovaný a nakrútený, herci uveriteľní a príbeh pútavý. Nie je to žiadne super fimové dielo ale účel to splnilo. Nemá to žiadne hluché miesta a vôbec nenudí. U mňa veľká spokojnosť. 75 %!!(8.8.2018)

Spíš film o závislosti a Thajským věžením. Koukat jak se vystřídaj na kámošově prdeli asi někoho vzrušuje, ale mě ně. Asi bych nechtěl být i se svou výškou ....i když malou tak na její extrémní.. být v jejich vězení. Box nebo Thaj box v tom nehraje až tak velkou roli. Je to prostě o přežití smažky. Ale docela se to povedlo. Dobrou noc(9.8.2018)

• - Herci, kteří ztvárnili thajské vězně, jsou skuteční bývalí vězni. (Punisher)

• - Billy Moore spal první noc v thajské věznici s dalšími 70 vězni a vedle něho leželo mrtvé tělo. (ARI50)

• - Tetování, které má na zádech Billy Moore, je skutečně vytetované v thajské věznici a vytetovat ho trvalo celý týden. Nebyli použité jehly, ale struny z kytary spojené s kusem bambusu. (ARI50)