• Austrálie

USA, 2017, 86 min

Alexandra Dean

Alexandra Dean

Buddy Squires

Konečně odpovídající celovečerní pocta této výjimečné ženě! Viděl jsem dva starší krátkometrážní dokumenty, které nebyly tak hodnotné.(19.1.2020)

Dokument, kterému se nopařilo sdělit to, co chtěl a nechtěně "pracuje ve svůj neprospěch". Ukazuje asi skutečnou Hedy Lamarr, ale ne takovou, jakou si tvůrci přáli ukázat.(24.10.2018)

Zajímavý a celkem objektivní pohled na zajímavou osobnost.(9.5.2018)

Abych se přiznal, jméno Hedy Lamarr jsem doteď vůbec neregistroval, ale je to jeden z těch neuvěřitelných lidských osudů a stojí určitě za pohled. Od Papežem a Hitlerem zakazovaný erotický kultovky ECSTASY a mladinký manželky muničního magnáta, útěk za oceán, přes touhu po uznání za víc než být prostou hollywoodskou princeznou, účast na objevu FHSS -- metod přenosu v rozprostřeném spektru (vynález prý v hodnotě $30 miliard!!!) -- jako základ pro dnešní zabezpečený bezdrátový přenos dat, až po smutný pád do samoty a zapomnění... Film je velmi zručně daný dohromady, s účastí blízkých, obsahuje dojemné a nikdy nezveřejněné audio nahrávky z rozhovoru pro Forbes a jestliže Hedy opravdu dlouho toužila dostat ven pravdu o sobě (ač zůstane sporná), zdá se, že se povedlo. Přeci jen happy end.(26.4.2018)

• Hedy Lamarr