• Austrálie

USA, 2017, 86 min

Alexandra Dean

Alexandra Dean

Buddy Squires

Abych se přiznal, jméno Hedy Lamarr jsem doteď vůbec neregistroval, ale je to jeden z těch neuvěřitelných lidských osudů a stojí určitě za pohled. Od Papežem a Hitlerem zakazovaný erotický kultovky ECSTASY a mladinký manželky muničního magnáta, útěk za oceán, přes touhu po uznání za víc než být prostou hollywoodskou princeznou, účast na objevu FHSS -- metod přenosu v rozprostřeném spektru (vynález prý v hodnotě $30 miliard!!!) -- jako základ pro dnešní zabezpečený bezdrátový přenos dat, až po smutný pád do samoty a zapomnění... Film je velmi zručně daný dohromady, s účastí blízkých, obsahuje dojemné a nikdy nezveřejněné audio nahrávky z rozhovoru pro Forbes a jestliže Hedy opravdu dlouho toužila dostat ven pravdu o sobě (ač zůstane sporná), zdá se, že se povedlo. Přeci jen happy end.(26.4.2018)

Dokument, kterému se nopařilo sdělit to, co chtěl a nechtěně "pracuje ve svůj neprospěch". Ukazuje asi skutečnou Hedy Lamarr, ale ne takovou, jakou si tvůrci přáli ukázat.(24.10.2018)

Zajímavý a celkem objektivní pohled na zajímavou osobnost.(9.5.2018)