Zahradní party (studentský film) (festivalový název)

• Česko

Garden Party

(festivalový název)
  • angličtina

Garden Party

Krátkometrážní / Animovaný

Francie, 2017, 6 min

Když by vystupovali v Zahradní party namísto žab lidé, tak by tato na první pohled tuctová jednohubka zapadla do nánosu všednosti. Avšak díky netradičním postavičkám, které vynikly skrze velice zdařilou animaci, se člověk pomalu dostává k pointě, která rozhodně není prvoplánově tuctovou záležitostí.(2.3.2018)

• Lovely.Bones

Sice jsem rád, že Akademie (Oscaři) nominují v kategoriích též studentské snímky, tudíž se lidé z velkých animačních studií o těchto talentovaných lidech dozví, ale tohle tedy mi nepřišlo nijak výjimečné. Z loňské studentské animační tvorby mě tedy rozhodně více zasáhl "In the Heartbeat", u kterého jsem si pošetile myslel, že jeho studentský Oscar (skutečné ceny, které se každý rok rozdávají napříč spektrem nejlepší studentské filmové tvorby roku) za nejlepší animovaný film mu zajistí alespoň nominaci na skutečných Oscarech. Prý ne. Tohle je film o cestování rosničky a ropuchy opuštěným barákem. při které se postupně dozvídáme, proč je dům opuštěný a proč se to celé jmenuje "Garden Party". Všudy všeho nezajímavá animace, co se týče struktur a originality. Hezká barevnost, ale marný pokus o foto-realismus. Nezajímavý příběh s pseudo-humorným vyústěním. Skrze to, že to kategorii ve které byla Garden Party nominována nemá sebemenší šance na výhru, tak ho můžete přeskočit a běžte si pustit "In the Heartbeat", který je oproti Garden Party navíc volně na Youtube.(29.1.2018)