poster

Veselé Vánoce, pane Mo (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Merikeuriseumaseu miseuteo mo

 • Jižní Korea

  메리크리스마스 미스터 모

 • anglický

  Merry Christmas Mr. Mo

Komedie / Drama

Jižní Korea, 2017, 101 min

Režie:

Dae-hyeong Lim

Scénář:

Dae-hyeong Lim
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ****

  Jedná se v podstatě o velmi smutný film, který má pár usměvných momentů, ale už při pohledu na hlavního hrdinu jsem si říkal, že si to asi půjdu hodit. Jde z něj takovej lidskej smutek, postupně se jako divák o panu MO dovidáš víc a víc až si tě zcela získá a pokud si tě nezíská v průběhu 90 minut, tak při sledování filmu pana MO určitě, pokud tedy ještě v tomto světě žijí bytosti se schopností empatie.(5.7.2017)

 • fctp
  *

  Už ne, prosím, žádné další filmy pojednávající o tichém bláznovi, těch už letos ve Varech bylo víc než dost... S tímto obsahem stačilo 70 minut a všichni by byli spokojení, takhle jsem neměl daleko k tomu, abych usnul, a to se nejednalo o večerní projekci. Aspoň ten závěrečný film byl úsměvný, když se na něj tak dlouho čekalo.(10.7.2017)

 • Slarque
  ****

  První část filmu ukazuje běžnou životní rutinu stárnoucího holiče pana Mo. Pak už nastupuje zápletka, kdy jeho syn režisér natáčí scénář pana Mo s ním v hlavní roli a snacha dělá kameramanku. Když je na konci vánoční promítání této grotesky, jen se tím potvrdí pozice smutného klauna. Nádherný černobílý obraz právě ke konci začne dávat smysl. Malý, neokázalý, jemně dojemný film se třemi herci stojí za pozornost.(6.7.2017)