Deserted

Thriller

USA, 2016, 92 min

Deserted mě zaujal svým námětem, takže jsem tajně doufal v nějaký intenzivní survival. Snímek však vsadil na meditativní pojetí, takže místo tuhého boje o přežití sledujeme spíše rezignované ploužení ke smrti. Ne, že by mě dané zpracování neoslovovalo. I jako zdejší hororový expert koneckonců čas od času jen tak setrvávám ve středu svého bytí. A scéna, v které hlavní postava po požití peyotlu pohlíží na hvězdnou oblohu, říká naprosto vše. Palec nahoru. Avšak námět, který pracuje se ztracením skupiny osob ve vyprahlém terénu, si zkrátka říká alespoň o špetku napětí.(19.9.2016)

• kaylin

Snímek, který má docela dobrý náběh, ale nakonec se hodně zabrzdí, až vyznívá do ztracena. Tohle je tak blbě a zbytečně promarněná příležitost, až je to škoda. Mischa není skvělá herečka, ale je dobrá, a tady to trochu předvádí. Je v tom ale sama a scénář pak vše posílá naprosto do prdele, jako kdyby ani nevěděl, co má říct.(2.3.2017)