poster

Lucie 2014 (koncert)

 • Česko

  Lucie 2014 - koncert v O2 Aréně

Hudební / Dokumentární

Česko, 2014, 122 min (Director's cut: 81 min)

Režie:

David Sís

Střih:

Michal Novák
(další profese)
 • GASTON73
  ****

  Seznam skladeb DVD 1. Amerika (David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym/David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym) 2. Pohyby (David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym/David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym) 3. Daniela (David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym/David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym) 4. Lucie (David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym/David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym) 5. Vona říká jó (David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym/David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym) 6. Nech to stát (David Koller/David Koller) 7. Srdce (David Koller/Robert Kodym) 8. Kengi (Oskar Petr/Oskar Petr) 9. Mít tě sám (David Koller/David Koller) 10. Laura (David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym/David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym) 11. Utíkej (David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym, P.B.CH./Martin Mařan) 12. Noc (Michal Dvořák/Tomáš Belko) 13. Sen (Ivan Král/David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym) 14. Zkamenělý dítě (Vladimír Albrecht/David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym) 15. Medvídek (Oskar Petr/Robert Kodym) 16. Šrouby do hlavy (Petr Dvořák, Pavel Růžička/Jan Fischer) 17. Lovec, střelec, doktor & vědec (Robert Kodym/Robert Kodym) 18. Panic (Robert Kodym/Robert Kodym) 19. Oheň (David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym, P.B.CH/David Koller) 20. Černí andělé (David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym, P.B.CH/David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym, P.B.CH) 21. Krev a R'n'R (David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym/David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym) 22. Dotknu se ohně (Robert Kodym/Robert Kodym) 23. Troubit na trumpety by se nám líbilo (David Koller/David Koller, Michal Dvořák) 24. Amerika (David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym, P.B.CH/David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym, P.B.CH)(19.12.2017)

 • HArna
  ***

  Jako by Lucie nezestárla, ale jo členové teto skupiny zestárli určitě. Deset let je dlouhá doba a já jsem byl s koncertem spokojen. Proč nemám větší hodnocení, asi jsem čekal víc, ale podotýkám - nedostal jsem málo. Těžko se o tom píše, stage byla skvělá, ten jeřáb taky. Podobné kravinky jsou super, ale forma nebo obsah je daleko důležitější. Možná je to spíše moje chyba, nebyl jsem tolik odvařenej z hitů který v ČR asi každý zná. Vlastně ani nevím jestli skupina v současnosti existuje, asi by měla. Docela bych byl rád za novou desku, nevím jestli by pro mě, který není nijak velký fanoušek šel na podobný koncert znovu. Písně každý zná, nová tvorba by přišla vhod. Čtyři kohouti se ale možná ve studiu nesnesou. Nevím proč, ale všechny DVD záznamy od nejrůznějších interpretů nebo kapel jsou výrazně utlumeny zpěvy, vokály. Nebo zesíleny nástroje, nevyznám se v tom, ale je to škoda. 60%(26.9.2015)

 • Rockerman
  ****

  Lucie je náš pop-rockový fenomén, něco jako mašina na hity. Většinu z nich je slyšet a vidět i tady a všechny jsou fajn. Nicméně nešlo si nevšimnout, že kapela působila dost chladně, jakoby se projevila ta dlouhá pauza, kdy spolu nejen nehráli, ale snad ani nekomunikovali. Velkolepá scéna se čtyřmi statisty. Na živo jsem Lucii nikdy neviděl, zato Davida Kollera (a band) jsem viděl několikrát a to bylo jiné kafe!(1.1.2016)

 • Nonna
  ****

  Jsem asi skalní. Nebo aspoň tak - s Lucií jsem vyrůstala od sedmé třídy, kdy mi taťka propašoval ze služebky v Maďarsku dvojče a já si z rádia nahrála na emgetonku první písničku - Lucii. Putovala se mnou přes střední školu, začátek cédéček, na vysokou.....Časy se mění, dnes už je poslouchám s dcerou, teda občas, trochu s nostalgií, trochu se smutkem, že kdysi se u nás taky uměly dělat neblbý rockový písničky. U koncertu právě sedím a dala bych i pět hvězd - ale jednu ubírám - je mi z toho rozporuplno. Hudba skvělá, profesionální, efekty bez kazu, všem to sluší, na všech jednotlivě je vidět, že je to snad i baví........ale kdyby mezi jednotlivými účinkujícími postavil takové ty boxy, co jsou v hřebčíně mezi koňmi, možná by se nic nezměnilo. Ta nekomunikace je šílená. Nevím, jestli spolu v době natáčení nemluvili, nebo jestli mají co dělat, aby to uhráli (taky jsem si nějakých 15 let na podiu odkroutila a chápu, že je to nápor), ale nemá to v sobě radost. Takovýto koncert jsem kdysi zažila v Praze na Manic Street Preachers. Mlhavě si pamatuju skvělou hudbu, ale citovou nudu. Škoda.(31.12.2015)

 • SheenaStaley
  *****

  Aj ked sa mi z pociatku nezdala kvalita postprodukcie, po par pesnickach som to uplne prestala riesit a nechala sa unasat spomienkami jak na koncert , na ktorom som osobne bola(aj ked nie v Prahe, kde sa natacal) tak na prekrasne zivotne obdobie ktore som s touto kapelou a so vsetkymi projektami s nou spojenymi zazila....hodnotenie v ziadnom pripade nemoze ist nizsie :))(25.1.2016)