Reklama

Reklama

Georges Simenon osobně

(TV film)
  • Francie Le siècle de Simenon (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Životopisný
Francie, 2013, 52 min

Hrají:

Georges Simenon (a.z.)

Obsahy(1)

Strhující životní zpověď belgického autora komisaře Maigreta. Georges Simenon (1903–1989): „Napsal jsem kolem dvou set šedesáti knih. Včetně povídek a memoárů. A „Maigretovek" z toho není ani polovina. Nechtěl jsem je podepisovat vlastním jménem. Vydavatel mě požádal, abych si našel nějaký šikovný pseudonym. Poslal jsem mu celý seznam. A on pořád, že to není úplně ono. A pak se optal, jak se ve skutečnosti jmenuju, protože mě všichni říkali Sim. Tak mu povídám: 'Simenon'. A on na to: 'No vida, to je ono!'". (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

Aky 

všechny recenze uživatele

Takový trošku neurovnaný dokument. Jako by z natočeného materiálu bylo vystříháno jen něco, co spolu však příliš nesouvisí. Vlastně jsou to jen střípky vzpomínek a myšlenek zajímavého člověka. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Zklamání. Nějak to klouže po povrchu. Takové všeobecné chaotické řeči. I největší emoční pecka pět minut před koncem, která měl diváky probudit "Peníze, které jsem matce posílal 50 let neutratila, ale ukládala je stranou" vzbuzuje spíš smích. Přitom podobná scéna je v divadelní hře Lásky tety Katty s Jiřinou Bohdalovou ve Vinohradské divadle v Praze a tato je až tragická. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama