Krvavá léta (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2017, 45x6 min

Účinkují:

Jiří Padevět (mod.)

Neskutečně depresivní a syrový pohled na naše nejtemnější novodobé dějiny, zejména na ne příliš známé události a osobnosti, což z tohoto pořadu dělá vskutku ojedinělou záležitost, která na českém internetu nemá obdoby. Jiří Padevět je na historii odborník, jeho knihy jsou opravdu špička, takže i tento pořad má obrovskou vypovídající hodnotu, servíruje holá fakta, nesnaží se přepisovat dějiny nebo je upravovat ve prospěch té či oné strany. To vše je geniálně podbarveno mrazivou hudbou, díky níž z některých událostí opravdu mrazí. Všem vřele doporučuji, tohle si nesmí nechat ujít žádný milovník historie. 10/10.(30.3.2021)

Pre ľudí ,ktorých fascinuje Druhá Svetová vojna a chcú sa dozvedieť niečo nové je to ako stvorené. Tým ,že sa na Slovensku učí len Slovenský Štát ,tak ma zaujímalo ,ako to vyzeralo v Protektoráte Čechy a Morava (no o moc lepšie nie). Čiže pre mňa ideálne. Informatívne je to určite a dosť často aj šokojúce (hlavne tá časť s Koncentračným Táborom určený na vyhladzovanie Nemcov).Seriál rozhodne nieje pre všetkých a dosť často sa v ňom hovorí o mučení, samovraždách a genocídach -pre slabšie povahy nedoporučujem. Všetko proste funguje tak ako má. S klobúkom dole dávam 100% (a ďakujem za skvelú kameru Janku).(17.2.2019)

Jeden ze zasadnich pořadů streamu a skvělý projekt Jiřího Padevěta, jehož si velmi vážím. Mám sice za sebou vysokou školu a před jménem pár nedůležitých písmenek, ale spoustu událostí jsem zkrátka neznal! Teď už jo a bylo by supr, kdyby se pořad vysílal povinně na školách. Z pořadu neplyne jen údiv nad zločiny minulosti, ale taky poučení do naší doby. Člověk byl a je odporný tvor, když dostane příležitost. Nedejme mu ji. Tak na mě aspoň pořad působí. Pořad nikomu nestraní - vraždili Němci, Rusáci i Češi atd. Zážitek mi tentokrát nehatí ani zpomalené záběry a dojímavá hudba. Takže povinně pustit náckům a komoušům!(15.12.2018)

Tenhle pořad má jedinou nevýhodu- krátkou stopáž. Kdyby byl každý díl delší, tak by se spousta informací, které jsou třeba někdy z časových důvodů zmíněny okrajově dala určitě více rozvinout. Jinak se patří Jiřímu Padevětovi určitě poděkovat. Je potřeba tuhle historii neustále připomínat, aby žádná ze současných i budoucích generací nezapomněla.(11.2.2018)

Protože pan Padevět vzhledem k zásobárně příběhů a osudů i svému zápalu nevypadá, že by se s tímhle pořadem chystal seknout, musím mu vyseknout poklonu už v jeho průběhu. Jen komunista nebo fašista by věřil, že jeho úroveň půjde dolů. Mimořádně objektivnímu, historicky i vlastenecky záslužnému a obrazově obohacujícímu dílu chybí jen trochu delší stopáž, povinné školní promítání a lepší styl moderátorovy chůze.(5.3.2018)