Krvavá léta (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2017, 45x6 min

Účinkují:

Jiří Padevět (mod.)

Protože pan Padevět vzhledem k zásobárně příběhů a osudů i svému zápalu nevypadá, že by se s tímhle pořadem chystal seknout, musím mu vyseknout poklonu už v jeho průběhu. Jen komunista nebo fašista by věřil, že jeho úroveň půjde dolů. Mimořádně objektivnímu, historicky i vlastenecky záslužnému a obrazově obohacujícímu dílu chybí jen trochu delší stopáž, povinné školní promítání a lepší styl moderátorovy chůze.(5.3.2018)

Zkrátka vynikající pořad o kritickém období našich dějin. Polovina dvacátého století zrodila nepříjemné fenomény, se kterými náš národ není zcela vyrovnán. Je proto třeba, aby veřejnost byla alespoň v základech seznámena s hrůzostrašnými osudy lidí, jejichž anabázi jim přinesli opět zase lidé. Pokud je tedy označení "člověk" v druhém případě adekvátní. S čímž jsem tedy na pochybách. Podporuji Jiřího Padevěta, aby sestavil i druhou (a potenciálně další) sérii. Potenciál je zde snad nevyčerpatelný...(21.2.2018)

Tenhle pořad má jedinou nevýhodu- krátkou stopáž. Kdyby byl každý díl delší, tak by se spousta informací, které jsou třeba někdy z časových důvodů zmíněny okrajově dala určitě více rozvinout. Jinak se patří Jiřímu Padevětovi určitě poděkovat. Je potřeba tuhle historii neustále připomínat, aby žádná ze současných i budoucích generací nezapomněla.(11.2.2018)

Pre ľudí ,ktorých fascinuje Druhá Svetová vojna a chcú sa dozvedieť niečo nové je to ako stvorené. Tým ,že sa na Slovensku učí len Slovenský Štát ,tak ma zaujímalo ,ako to vyzeralo v Protektoráte Čechy a Morava (no o moc lepšie nie). Čiže pre mňa ideálne. Informatívne je to určite a dosť často aj šokojúce (hlavne tá časť s Koncentračným Táborom určený na vyhladzovanie Nemcov).Seriál rozhodne nieje pre všetkých a dosť často sa v ňom hovorí o mučení, samovraždách a genocídach -pre slabšie povahy nedoporučujem. Všetko proste funguje tak ako má. S klobúkom dole dávam 100% (a ďakujem za skvelú kameru Janku).(17.2.2019)

Jeden ze zasadnich pořadů streamu a skvělý projekt Jiřího Padevěta, jehož si velmi vážím. Mám sice za sebou vysokou školu a před jménem pár nedůležitých písmenek, ale spoustu událostí jsem zkrátka neznal! Teď už jo a bylo by supr, kdyby se pořad vysílal povinně na školách. Z pořadu neplyne jen údiv nad zločiny minulosti, ale taky poučení do naší doby. Člověk byl a je odporný tvor, když dostane příležitost. Nedejme mu ji. Tak na mě aspoň pořad působí. Pořad nikomu nestraní - vraždili Němci, Rusáci i Češi atd. Zážitek mi tentokrát nehatí ani zpomalené záběry a dojímavá hudba. Takže povinně pustit náckům a komoušům!(15.12.2018)