Mata Hari (TV film)

Německo, 2017, 52 min

Jobst Knigge

Jean Schablin

Paul Rabiger

Constantin von Westphalen (vyp.)

Tohle její jméno zná snad každý, ale jinak pravým jménem Margaretha Geertruida Zelle. Exotický původ žádný, pocházela z Holandska a působila v Paříži. Nejen jako dvojitá agentka, jejíž milenci byli muži vlivní jak v politice, tak v armádě. Ona se dostala do povědomí a do obdivu jako exotická tanečnice, model aktů a vlastně jako úplně první striptérka. Její osud byl pohnutý vlastně od mládí, první syn jí zemžel velmi předčasně a dcera jí byla násilně odebrána exmanželem.(2.1.2021)

Mata Hari - malajsky Východ slunce ( údajně) německý dokument o nejslavnější špiónce, který mapuje její život až do tragického konce. Krom toho, že je zajímavě zmapován její život před kariérou femme fatale v Paříži ( byla vdaná, žila v Asii, umřel ji syn a dceru soud nechal otci a už ji nikdy neviděla ) tak obsahuje i unikátní filmový záběr dámy ve své době považované za obdobu Madonny a zajímavé jsou materiály z jejího vyšetřovacího spisu. Standardní dokument mluvící hlavy, pár dobových záběrů, fotografií a lokace.(18.12.2019)

Čilá, vilná čertí víla. Hadí žena. Baronesa, pokušitelka Prášilová.(18.12.2019)

V titulcích filmu uvedeno: český název Krásná špiónka Mata Hari; režie Jobst Knigge, Kristina Forbat.(28.1.2019)

Slušný dokument. Trochu jej sráží snaha po poněkud bombastickém vyznění v úvodu ("nikdo na to nepřišel, ale my to dokážeme"), naopak závěry jsou střízlivé a hodnověrně vyznívající. Celkový dojem: 80%(5.1.2019)