Reklama

Reklama

Mata Hari

(TV film)
  • Česko Mata Hari - krásná špiónka (více)

Obsahy(1)

Krásná špiónka, mocní policajti a politici. Paříž, únor 1917. V Evropě zuří už tři roky první světová válka. Vyšetřující soudce si přivolal k výslechu asi nejznámější ženu té doby. Matu Hari překvapilo, když si pro ni přišli. Byla totiž přesvědčena, že se dokáže ze všeho vykroutit. Podaří se jí to? Francouzi a Němci byli v roce 1917 nesmiřitelní nepřátelé. Původní nadšení pro válku už dávno vystřídala únava a obavy. Mata Hari byla zatčena v době, kdy lidé viděli špióny na každém rohu. V roce 1917 umíraly každý měsíc statisíce mužů, ale fronta se nepohnula ani o píď. Francouzské vítězství bylo v nedohlednu, a veřejnost byla stále více přesvědčena, že za to mohou špióni. A tato žena se důvěrně stýkala s muži z nejvyšších míst. Toužila být někým! Chtěla něco dokázat. Ale současně nechtěla přijít o svou nezávislost. Počátkem dvacátého století poskytovala příležitost k nezávislému životu Paříž. Salóny a varieté nabízely výstřední rozkoše a zdánlivě tu bylo možné všechno. Mata Hari si vybrala právě tuto cestu. Byla erotickou „Madonou“ své doby. (Česká televize)

(více)

Recenze (6)

subic 

všechny recenze uživatele

Tohle její jméno zná snad každý, ale jinak pravým jménem Margaretha Geertruida Zelle. Exotický původ žádný, pocházela z Holandska a působila v Paříži. Nejen jako dvojitá agentka, jejíž milenci byli muži vlivní jak v politice, tak v armádě. Ona se dostala do povědomí a do obdivu jako exotická tanečnice, model aktů a vlastně jako úplně první striptérka. Její osud byl pohnutý vlastně od mládí, první syn jí zemžel velmi předčasně a dcera jí byla násilně odebrána exmanželem. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele

Slušný dokument. Trochu jej sráží snaha po poněkud bombastickém vyznění v úvodu ("nikdo na to nepřišel, ale my to dokážeme"), naopak závěry jsou střízlivé a hodnověrně vyznívající. Celkový dojem: 80% ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Mata Hari - malajsky Východ slunce ( údajně) německý dokument o nejslavnější špiónce, který mapuje její život až do tragického konce. Krom toho, že je zajímavě zmapován její život před kariérou femme fatale v Paříži ( byla vdaná, žila v Asii, umřel ji syn a dceru soud nechal otci a už ji nikdy neviděla ) tak obsahuje i unikátní filmový záběr dámy ve své době považované za obdobu Madonny a zajímavé jsou materiály z jejího vyšetřovacího spisu. Standardní dokument mluvící hlavy, pár dobových záběrů, fotografií a lokace. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama