Reklama

Reklama

Příběh Evropy

(seriál)
  • Česko Evropský příběh (více)
Dokumentární / Historický
Německo, 2017, 4 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Jak lze vyprávět příběh Evropy? Vraťte se spolu s tvůrci zpět v čase a prozkoumejte historii našeho kontinentu... Tento vynikající seriál se zaměřuje na různé kapitoly z bohaté historie vývoje Evropy. Jako takový je velkolepou výpravou napříč prostorem i časem od počátků formování kontinentu až po příchod prvních osadníků. Evropa je už několik tisíc let ve středu celosvětového dění. Právě díky Evropě také po celém světě vznikly základy většiny moderních společenství. Podobu kontinentu navíc významně ovlivnily takové faktory, jako neustále se proměňující krajina, klima, fauna a flóra. Sledujte společně s námi, jak se vyvíjela evropská kultura, náboženství a jak postupně docházelo k historickým průlomům v průzkumu dosud neznámých částí krajiny, vynalézání nových technologií nebo prosazování politických cílů. Nebude chybět ani odvážný pohled na současnost Evropy a to, co náš kontinent může čekat v budoucnosti. (TV Prima)

(více)

Recenze (15)

berg.12 

všechny recenze uživatele

Můžete o ní polemizovat. Můžete o ní mlčet. Můžete ji překrucovat. Ale to je asi tak všechno, co s historií můžete dělat. Jak se odehrála, nijak nezměníme. Navíc ve svých genech neseme její snadno rozluštitelný odkaz. Dokument, který hledá odpovědi na současné otázky právě v evropské historii, přičemž filmová esa tahá z dlouholetého archivu ZDF. Tradičně spíš z pohledu vinařů než pivařů a s dávkou patriotizmu, ze kterého se separatistům budou ježit chlupy na těle. Čili není moc pro ty, co se rozhodli historii ignorovat. ()

Aleix 

všechny recenze uživatele

Je zajímavé sledovat vnímání historie ,především té vzdálené a historie nedávné. V šestém díle je vypravěčem popisován děj integrace Evropy ,vzniku EU a politický proces zemí. To co bylo před 2000 tisíci lety bereme jako již fakt a nahlížíme na historii danou ,přitom na událostech před 50 ti lety se dva lidé často neshodnou (vnímání Brexitu, migrační krize ,ekonomická krize, společná měna EURO). Pro mě pěkně naučně zpracované ,lehce prozápadní ve smyslu ti dobří a ti horší ,přesto docela objektivní. Z mého úhlu pohledu. ()

Reklama

Mallinali 

všechny recenze uživatele

Už jenom kvůli tý příšerný hudbě, kterou nejspíš doporučil Horst Fuchs a jenž zkazí každou lepší chvilku, je legitimní tomuhle dát odpad. Navíc ty vyzdvihované vztahy historie k současnosti, samy o sobě velmi přínosné, jsou nahlíženy jen z pohledu dnešního pokrokového mainstreamu, bez nějakého většího kritického myšlení. Důvody dramatických oblouků a proměn v tom velkém evropském příběhu jsou předkládány jen velmi spoře, důvody revolucí a velkých trendů vlastně moc vysvětlené nejsou. Ale viděl jsem jen dva díly s rozdílnou kvalitou, tak to ještě úplně neodpálím. PS: Viděl jsem další díl Kolébky Evropy a co je ubráno na ideologii, to je přidáno na chybách. Tvrzení, že latina převládla na západě a řečtina na východě až po rozpadu Římské říše je naprostý nesmysl, to už bylo dávno. Z Odoakera je Němec, z Caesara masový vrah atd. Dost smíšené pocity. ()

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

Jan Hus dostává podstatně větší prostor než Martin Luther. To mě - obzvlášť v případě německého seriálu - hodně překvapilo. A potěšilo. -------- Díly: 1) Kolébky Evropy, 2) Mezi nebem a peklem, 3) Světlo a temnota, 4) Poevropšťování světa, 5) Věk revolucí, 6) Válka a mír. -------- V titulcích (všech šesti dílů) seriálu uvedeno: režie Martin Carazo Mendez, Christel Fomm, Christian Twente. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Skutočná záplava informácií o histórii Európy. Začína sa pekne od podlahy, teda až od formovania kontinentov. Nasleduje osídľovanie predchodcami dnešného človeka a podrobne sa začne seriál venovať starovekému Grécku. Prvý diel končí okolo roku 500 n.l. a postupným rozpadom Rímskej ríše. Sprievodca je príjemný, len rozpráva trochu rýchlo, ale seriál spĺňa všetko, čo som očakával. ()

Galerie (77)

Reklama

Reklama