Reklama

Reklama

Symfonie z jiného světa

(festivalový název) (seriál)
  • Japonsko Death March kara hadžimaru isekai kjósókjoku (více)
Trailer

Epizody(12)

Obsahy(1)

Téměř třicetiletý programátor Ichirou Suzuki se za nevyjasněných okolností přesune do fantasy herního světa, převtělen jako patnáctiletý mladík jmenující se Satou. Zprvu se nemůže ubránit dojmu, že sní, nicméně vše nasvědčuje tomu, že okolní svět je skutečný. Díky jedné velmi silné dovednosti se mu podaří rozmetat armádu ještěřích válečníků, čímž nabyde slávu, stane se známým dobrodruhem a navýší sílu svých schopností. Tuto skutečnost by Satou nejraději přede všemi ukryl a žil mírumilovným způsobem, nicméně návrat krále démonů těmto plánům zrovna nenahrává. (Scalpelexis)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

DaweForeman 

všechny recenze uživatele

Další příběh z oblíbené tématiky "objevení se v jiném světě". Bohužel tohle člověk nemůže brát nějak akčně nebo dramaticky, ale spíše takovou oddechovku v podobě dobrodružství s mnoha RPG fantasy prvky. Dalšími body, které tohle anime shazují (především v mých očích) je zpracování animace postav a prostředí (kdy především u postav je vidět silně nelidské tvary těla nebo obličejové stařectví u celkem mladých postav) + odchylování od příběhu mangy, kdy tu docela dosta věcí vypadá strašně jednoduše, ale ve skutečnosti tam bylo trochu víc dramatu za nima. Hudba je pak kapitolou samou o sobě, která by potřebovala zlepšení - především nejvíc je iritující ED. Tohle je celkem slušným zklamání a proto radši doporučuju mangu, kde si to člověk alespoň o trochu víc užije a také se v klidu může pokochat, než při neustálém rychlo-vyskakování událostí a titulů. ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

[Shlédnuty 2 epizody, drop] Spousta špatných anime minulou a předminulou sezonu byla tak bezskrupulózních, že se odvážila v titulcích na poslední epizodě dohodit obávané "To be continued". Nejsem si jistý, jak to bylo u nejotřesnějšího anime letní sezóny, které mělo něco společného (velmi částečná pravda) s telefonem, ale tento počin urputně křičí na hony daleko jeho pokračováním/restartem. Příběh se zdá mít naprosto identickou blboidní šablonu, trpící stejnými neduhy. Nebudu pokoušet štěstí, že by se to náhodou dostalo do pozitivních dojmů; to radši si vsadím káru na to, že Lichtenštejnsko porazí Kanadu v hokeji. Vše důležité máte od Starletky (hošánek není na lolitky, ale hnedle nezapomněl zaslintat si u její maminky, tak že by byl na..?). Pápá! ()

Reklama

Starletka 

všechny recenze uživatele

Sledováno v rámci Anime-Planet Lottery Game Winter 2018. Naprosto stereotypní RPG isekai, ve kterém se z dospělého hlavního hrdiny po teleportu stane teenager, aby jeho postava během prvních dvou minut v novém světě postoupila o 300 levelů a úspěšně tak odstranila ze hry jakýkoliv příběh, protože při každém sebemenším náznaku nebezpečí stačí rozdělit správně body do skillů a je po problému. Ale kdo potřebuje děj, když může mít (převážně nezletilý) harém. Ono už když vám hlavní hrdina během svých prvních momentů na scéně musí při pohledu na malé dítě zdůraznit, že není lolicon, tak máte o cílové skupině tohoto díla a vůbec celého žánru docela jasno. 1,5/10 ()

kirmakX6on 

všechny recenze uživatele

anime zhruba na tři hvězdičky (mimochodem až tak mně nevadilo, co kritizoval Jeoffrey, ...že hlavní hrdina jediné, co při každém problému musí udělat, je najít si správnou schopnost a updatovat ji na max ..co vadilo víc, byl nepříliš silnej, nepříliš akční i nepříliš humornej příběh), ale jedna jde dolů kvůli tomu, že je anime totálně useklý ...v podstatě se ani pořádně nerozjelo - za 12 dílů se sice stihne vytvořit parta, ale příběhově anime působí pořád, jak na začátku 30% ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Má to stejný zásadní problém, jako již Scalpem zmíněné anime s telefonem. Hlavní hrdina je přelevlený, má neskutečné schopnosti a vše vyřeší až moc jednoduše. Na rozdíl od "smartphonu" je tady ale alespoň jeho status a kde to vše nabral mnohem lépe vysvětlené, i když řekněme si upřímně klasickou "videoherní logikou", která ale může být hráčům sympatická. Ono třeba i to, že některé věci vyřeší za pomoci herních aspektů jako je třeba neomezený inventář působí docela vtipně (i když nejvtipnější věc jsou stejně všechny tituly, které zde hrdina získává - říkám si jestli dostal i nějaký třeba za to, když si po vykonání velké potřeby vytřel....). Jinak stejně jako anime o smartphonu je to harém se spoustou fanservisu, ale za mě osobně je obrovský rozdíl v samotném hlavním hrdinovi, díky kterému mi tohle anime ve výsledku zase tolik nevadí. Sató je docela pohodová postava, která nechce nijak vyčnívat, ale díky jeho schopnostem a povaze se kolem něj ty věci prostě tak nějak dějí. Sató se nestydí žen, má k nim kladný vztah, ale má své pevné zásady s kým a jak daleko zajde - OK jeho zásady jsou hodně zvláštní a ne každému se budou líbit, ale zkrátka tohle je hrdina, který se při pohledu na děvče nehroutí. Sató se ke svému harému chová s úctou, je si vědom, že ho má. Stejně jako Sató i zbytek postav mi byl vcelku sympatický, není to taková ta skupina překřikujících se slepiček, které se snaží za každou cenu zaujmout kohouta, který o nich ani neví (jako třeba jinde...). Jistě většinou jsou to harémové šablony, ale tenhle koktejl mi přijde vcelku slušně namíchaný a některé dívenky jsou i roztomilé. Takže mě ve finále tohle anime nijak nevadilo, ale je jasné, že ani žádný kdoví jaký poklad to také není - u mě 5/10 ()

Reklama

Reklama